× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Голосувати довше і більше: у Вінниці вирішують, як вдосконалити “Бюджет громадських ініціатив”

18:06
Автор: Микола Геркалюк

Конкурс “Бюджет громадських ініціатив” уже досить успішно прижився у Вінниці. З метою покращення умов конкурсу у вересні-жовтні цього року було проведено опитування серед громадян. На круглому столі представники міської влади, громадськості та автори проектів підбивали підсумки опитування і обговорювали пропозиції для вдосконалення конкурсу в майбутньому.

Для опитування було розроблено два види анкет: перший для авторів проектів та авторських колективів та другий для учасників голосування і всіх зацікавлених осіб. Загалом в опитуванні взяли участь 35 авторів проектів та 842 мешканці міста. Мета – визначити найбільш зручні та оптимальні умови конкурсу для всіх сторін.

Читайте також: Через можливі фальсифікації міськрада може анулювати окремі результати “Бюджету громадських ініціатив”

За підсумками опитування було виділено 12 пропозицій, які розглядались сьогодні, 6 грудня, на круглому столі. З них можна виділити наступні:

  • зробити прозору поетапну попередню експертну оцінку проектів з відображенням її результатів на сайті конкурсу. Це надасть можливість авторам доопрацювати відхилені експертами проекти.
  • створити громадську раду конкурсу з представників громадських об’єднань та експертів. Попередньо така рада може стати консультативно-дорадчим органом та надавати громадську оцінку якості проведення конкурсу.
  • представники громадської ради долучаються до прийому бланків в пунктах для голосування. Це дозволить зробити процедуру голосування більш прозорою.
  • розробити порадник для авторів щодо розробки проекту та розмістити його на сайті конкурсу.
  • на стадії оцінки проекту визначити профільний орган міської ради, який стане виконавцем проекту в разі його перемоги. Це дозволить знівелювати плутанину з виконавцями проектів, яка неодноразово виникала раніше.

Багато обговорень викликала пропозиція щодо надання вінничанам можливості голосувати за 3-5 проектів у рамках одного конкурсу. Прихильники даної пропозиції стверджували, що постійно трапляються випадки, коли посадові особи змушують своїх підлеглих голосувати за якийсь проект. А маючи можливість голосування за кілька проектів, вони зможуть обрати один, який “змусили” та кілька, які сподобались.

Читайте також:Хто розділить 7 мільйонів: у Вінниці обрали проекти-переможці “Бюджету громадських ініціатив”

Додатково учасники круглого столу запропонували збільшити термін голосування з 10 до 15 днів та заборонити подавати такі проекти, які перед цим подавались вже двічі й жодного разу не перемогли в конкурсі.

Зміни до положення “Про Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці” будуть затверджені Виконавчим комітетом міської ради.  

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.