Хто розділить 7 мільйонів: у Вінниці обрали проекти-переможці “Бюджету громадських ініціатив”

11:25
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Серед 39 поданих вінничанами проектів на “Бюджет громадських ініціатив”, комісія міської ради визначила 13 проектів, які отримали найбільшу підтримку від містян. Реалізують їх наступного року за кошти міського бюджету.

Нагадаємо, що на втілення в життя найкращих проектів міська влада передбачала витратити 7 мільйонів гривень.  За ці кошти можна реалізувати 13 проектів: 6 великих на суму 5 292 321 гривня та сім малих на суму 1 321 550 гривень.

Зауважимо, що попри підтверджені факти фальсифікації голосів, окремі проекти не були дискваліфіковані – їх вирішили пробачити, однак анулювали підроблену кількість голосів, що певним чином вплинуло на місце проекту у загальному рейтингу. Таким чином, експертна рада вирішила, що в паперовому варіанті не можуть бути врахованими як результативні 1375 голосів.

Водночас, заступник міського голови Владислав Скальський зауважив, що минулогороку “фейкових” голосів було значно більше: якщо цьогоріч підроблених голосів лише дещо більше тисячі, то минулого року їх було понад 13 тисяч.

Сьогодні, 26 жовтня, у міськраді оголосили цьогорічних переможців. Однак, спершу нагородили символічними подарунками авторів проектів-переможців минулого року, чиї ініціативи вже успішно реалізовані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покарати не можна пробачити: у Вінниці вирішують, що робити з фейковими голосами за проекти Бюджету громадських ініціатив

Після ретельної перевірки, переможцями було обрано наступні проекти:

ВЕЛИКІ

 • Проект “Облаштування зони відпочинку на вулиці Волошковій”: облаштування зони відпочинку з установленням лавочок та урн для сміття, прокладенням пішохідних доріжок. Вартість проекту: 984 500 грн. Кількість голосів – 1669.
 • Проект “Створення Вінницького молодіжного центру”: створення Вінницького молодіжного центру для ефективної взаємодії молоді, бізнесу, громади і влади. Вартість проекту: 1 000 000 грн. Кількість голосів – 1528.
 • Проект “Бібліотека здатна дивувати”: створення міні – Музею-іграшки, лялькового театру Сонячний зайчик та бібліокінозалу “Аншлаг? Аншлаг!” в приміщенні бібліотеки. Вартість проекту: 507 821 грн. Кількість голосів – 1459.
 • Проект “Створення зони безпеки та комфорту частини вулиці Гоголя”: створення  безпечних умов переходу вул. Гоголя для жителів мікрорайону, встановлення захисних парканів, озеленення території. Вартість проекту: 1 000 000 грн. Кількість голосів – 1319.
 • Проект “Благоустрій парку Інтеграл – мікрорайон Тяжилів”: облаштування місць для відпочинку: лавки, смітники, прокладання тротуарної доріжки. Вартість проекту: 1000 000 грн. Кількість голосів – 755.
 • Проект “Чужих дітей не буває”: створити умови для розвитку дітей з інвалідністю та навчання батьків. Вартість проекту: 800 000 грн. Кількість голосів – 702.

МАЛІ

 • Проект “Читай, улюблене місто!”: популяризація культури читання. Вартість проекту: 192 500 грн. Кількість голосів – 1421.
 • Проект “Створення ресурсного центру інформаційно-комунікативних технологій для реабілітації дітей з порушенням зору на базі ДНЗ”: підвищення якості рівня реабілітаційних послуг для дітей з порушеннями зору. Вартість проекту: 200 000 грн. Кількість голосів – 965.
 • Проект “Благоустрій природного джерела питної води на вул. Сергеєва-Ценського”: облаштування шляху підходу до природного джерела питної води з улаштуванням доріжки, встановлення лавочки, улаштування накриття над джерелом. Вартість проекту: 146 000 грн. Кількість голосів – 888.
 • Проект “Облаштування зони відпочинку біля озера на вул. Гладкова”: зона відпочинку зі встановленням лавочок,  урн для сміття, пляжних грибків. Вартість проекту: 195 000 грн. Кількість голосів – 826.
 • Проект “Відродження літнього театру в Тяжилові”. Вартість проекту: 200 000 грн. Кількість голосів – 775.
 • Проект “SMILE CITY Вінниця-місто усміхнених дітей”: створення команди волонтерів для допомоги дітям з інвалідністю. Вартість проекту: 188 300 грн. Кількість голосів – 684.
 • Проект “Безкоштовна стерилізація безпритульних тварин (собак) міста Вінниця”: проведення не лише стерилізації бродячих собак, а здійснити ідентифікацію тварин методом біркування вушної раковини. Вартість проекту: 199 750 грн. Кількість голосів – 678.

Загальна сума коштів, необхідна на реалізацію всіх проектів – 6 613 871 гривня. Решту суму, а саме 386 129 гривень, спрямують на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Вже протягом 2018 року у Вінниці з’являться нові зони для відпочинку містян, молодіжний центр, популяризуватимуть бібліотеки та подбають про дітей з інвалідністю.