“Гідність, віра та свобода”: у Вінниці розпочали святкування Дня Європи масовим вальсом. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:09
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Понад двісті пар молодих танцюристок і танцюристів масштабним віденським вальсом відкрили святкування головного весняного свята у Вінниці – Дня Європи. 

Урочисте відкриття свята розпочалося на Майдані Незалежності біля головної сцени святкування о 14:07. Ще за півгодини до початку на ґанку міської ради почали збиратися почесні гості та журналісти.

Найбільша увага, звісно, була прикута до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який вже традиційно приїхав до Вінниці на відзначення Дня Європи. Володимир Борисович прийшов на свято разом з дружиною та у бордовому піджаку, який контрастував на тлі традиційних синьо-сірих ділових костюмів решти гостей. Серед гостей – народні депутати і урядовці, делегації з європейських міст, а також багато духовенства.

Саме відкриття свята відбулося з підняття прапорів Євросоюзу та України. Прапор ЄС під звуки “Оди радості” Бетховена (яка є офіційним гімном ЄС) підняв мер польського міста Кельце та генеральний консул Республіки Польща у Вінниці. Український прапор підняли вінницькі учні під гімн України.

Щойно прапори замайоріли на досить сильному вітрі, на Майдані відразу розпочався віденський бал. “Гідність, віра та свобода у вальсі віденським кружляє”, – говорив у той час ведучий зі сцени.

По завершенню танцю Володимира Гройсмана, голову ОДА Валерія Коровія та міського голову Сергія Моргунова запросили на сцену для вітальних слів.

Першим виступив Володимир Гройсман:

– Для нас день Європи не просто символічне свято. Бо Україна по праву є центром Європи яка заслуговує на світле майбутнє. Ми довели, що якщо ми спільно працюємо, довіряємо одне одному і прагнемо змін на краще – у нас все вийде.

Багато з того, що ми зробили у Вінниці, ми маємо зробити по всій країні. Це непросто, але ми і далі робитимемо все, щоб наближати країну до єдиної європейської родини, де Україна буде сильною державою. Я бажаю всім гарного дня, гарного настрою, ви безмежно красиві, тут чудова атмосфера і вона наповнить нам святом, радістю і благополуччям.

Валерій Коровій у своїй промові часто згадував Бога і вкотре нагадав, що “Вінниця – це неформальна європейська столиця України”.

 – Вінниця в силу цілого ряду обставин і з Божим благословенням сьогодні стала невормальною європейською столицею України. Окрема подяка Премєр-міністру, що Ви сьогодні разом з вінничанами, як і всі ці тринадцять років. Зі святом, дорога Вінниця, хай процвітає це місто і його жителі і хай нас всіх оберігає Господь.

Сергій Моргунов у свою чергу більше говорив про здобутки міста за останній рік та плани на наступний:

 

Дуже скоро минув рік, як ми разом відзначали день Європи попереднього разу. Що змінилося? Ми стали однією з перших міських ОТГ в Україні, ми приєднали до Вінниці селище Десна. Ми розробили та ухвалили Концепцію стратегічного розвитку “Вінниця – 2030”. Ми збудували два потужних заводи у нас: Green Cool та Kness.

Що не змінилося? Ми й далі будуємо і ремонтуємо дороги, школи, лікарні, оновлюємо громадський транспорт, розвиваємо велорух. Буквально вчора в нас з’явилася оновлена арка на вході в Центральний парк. Цього не відбулося би без реформи децентралізації і я дякую за це окремо Прем’єр-міністру та всій урядовій команді. Я маю надію, що і ця реформа, і багато інших будуть продовжуватися.

Нагадаємо, що святкування Дня Європи у Вінниці триватиме в усьому середмісті аж до ранку. Повну програму святкування можна побачити за цим посиланням. Як вінничани вже почали святкувати, читайте в матеріалі “Дати п’ять” королеві: що робити на Соборній на День Європи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.