Ексмера Вінниці вважають кращим прем’єр-міністром за останні 16 років ‒ соцопитування КМІС

13:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Ексмера Вінниці та прем’єр-міністра України в період з 2016 по 2019 роки Володимира Гройсмана вважають кращим очільником Уряду в період з 2005 року і до сьогодні. В трійку лідерів опитування увійшла також Юлія Тимошенко та міністр часів Януковича Микола Азаров. 

Відповідні результати соцопитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Опитування методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) тривало протягом 22 жовтня – 12 листопада. В рамках дослідження було проведено 2003 інтерв’ю лише з респондентами у віці 18 років і старше і лише з тими, хто проживає на території, яка контролюється Україною.  Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з дизайн-ефектом 1.1) не перевищує: 2.4% для показників, близьких до 50%, 2.1% для показників, близьких до 25 або 75%, 1.5% для показників, близьких до 10 або 90%, 1.1% для показників, близьких до 5 або 95%, 0.5% для показників, близьких до 1 або 99%. З повним дослідженням можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Основні результати опитування

В рамках дослідження респондентам було задано два основні питання:

1. Хто, на Ваш погляд, був (є) найкращим прем’єр-міністром України з 2005 року по сьогодення?

2. Хто з цих прем’єр-міністрів України найкраще б впорався з соціально-економічною ситуацією, що склалася зараз в Україні?

Так, найкращим прем’єр-міністром України за останні 16 років вважають ексмера Вінниці Володимира Гройсмана, який очолював Уряд в період з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року. Він отримав 21,3% підтримки. На другому місці – прем’єр часів президента-втікача Віктора Януковича Микола Азаров, який після Революції Гідності виїхав з країни (13,5% підтримки). Замикає трійку – Юлія Тимошенко (13,4%). Решта голів українських урядів набрали менше 10% голосів кожен. Чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль має 5,1% голосів підтримки респондентів.  Замикає рейтинг Олексій Гончарук (1%). Разом з тим, 25,2% респондентів не змогли відповісти на питання.

 

 

В розрізі регіонів Володимир Гройсман отримав найбільшу підтримку на Заході та в Центрі країни. Як, по суті, і Юлія Тимошенко, тільки останню підтримала менша кількість респондентів. Микола Азаров виявився лідером на Півдні та Сході.

Щодо відповіді на питання, хто ж з прем’єрів найкраще б впорався з соціально-економічною ситуацією, яка наразі склалась в Україні, то тут найвищу оцінку також отримав ексмер Вінниці23.9% респондентів. На другому місці – Юлія Тимошенко (18,1%), на третьому – Арсеній Яценюк (13,0%), який очолив Уряд в кризовий період з 2014 по 2016 роки.  Чинний голова уряду Денис Шмигаль має оцінку (5,9%). Не змогли відповісти на питання 16,9%.

 

 

В розрізі регіонів Володимира Гройсмана так само підтримали найбільше на Заході та в Центрі, як і Тимошенко та Яценюка. В цій частині опитування видно, що за Миколу Азарова також проголосувало чимало мешканців Півдня та Сходу, однак в середньому в нього відсоток підтримки виявився менший (12,7%), аніж у Яценюка. 

В ході опитування респонденти були поділені наступним чином: Західний регіон: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області; Центральний регіон: м. Київ, Київська, Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Чернігівська області; Південний регіон: Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області; Східний регіон: Харківська, Донецька, Луганська область (без тимчасово окупованих територій).

Фото – з архіву Veжа, інфографіка – КМІС

Читайте також: Ставлення до вакцинації, карантинних обмежень та віра у власну вакцину: результати соцопитування “Рейтингу”

Читайте також: Понад чверть на БАДи, гомеопатичні та рослинні препарати: на що українці витрачають гроші в аптеках. ІНФОГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.