Ставлення до вакцинації, карантинних обмежень та віра у власну вакцину: результати соцопитування “Рейтингу”

10:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

За результатами соціологічного опитування групи “Рейтинг”, в Україні динаміка вакцинації протягом липня-листопада цього року значно зросла. Також переважна більшість опитаних підтримали обов’язкову вакцинацію серед певних категорій населення. Водночас, так само більшість опитаних запроваджені карантинні обмеження щодо невакцинованих осіб вважають порушенням прав людини. Найбільше останніх – серед прихильників “Партії Шарія”.

Відповідні результати опитування опублікувала соціологічна група “Рейтинг”.

Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 10-13 листопада 2021 року. З повними результатами опитування можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Вже вакцинувалися або планують

Так, відповідно до опублікованих результатів, 46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше або ж друге щеплення). 16% вказали, що готові вакцинуватися, 36% – не готові. Зазначається, що опитування відбувалося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. За останній місяць зросла кількість тих, хто зробив щеплення (з 36% до 46%). Водночас, судячи з інфографіки, з липня до листопада кількість тих, хто вже вакцинувався, зросла з 18% до 46% опитаних. Відносно більше тих, хто не бажає вакцинуватися, серед молодих респондентів.

В розрізі вікових категорій та регіонів, найбільше опитаних, які відповіли, що вже вакцинувалися, – кияни. На другому місці – мешканці Центральної України. В розрізі електоральних симпатій, найбільше вакцинованих серед опитаних осіб – прихильники партії “Європейська солідарність”. Найменше – серед прихильників “Партії Шарія”, “Радикальної партії” та “Батьківщини”.

Ставлення до обов’язкової вакцинації, карантинних обмежень та можливість створення власної вакцини

Відповідно до опитування, 55% підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35% – проти цього. Заборону відвідувати громадські заклади без COVID-сертифіката або тесту підтримують майже 40%, проти – 53%. Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, натомість не підтримують – майже 65%.

Загалом обов’язкову вакцинацію представників певних сфер, а також перебування у громадських місцях лише з COVID-сертифікатом або тестом більше підтримують старші опитані, мешканці Києва і Центру, а також ті, хто мають щеплення або лояльні до вакцинації. В розрізі електоральних симпатій, найбільше обов’язкову вакцинацію та заборони підтримують прихильники “Європейської солідарності” та партії “Сила і честь” Ігоря Смешка. 

 

 

 

Водночас, майже три чверті опитаних (71%) вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей. 26% – протилежної думки. Найбільше людей, які не вважають це порушенням прав, – у Києві, а також серед найстарших опитаних та тих, хто вже вакцинувався. В той же час, найбільше “свідків порушення прав” – серед прихильників “Партії Шарія”. Найменше – серед прихильників “Євросолідарності”. 

 

Також дві третини респондентів (61%) вірять в те, що Україна здатна розробити власну вакцину від коронавірусу. 37% – не вірять. Найбільше тих, хто оптимістично оцінює можливості нашої держави щодо розробки вакцини, серед найстарших. В розрізі електоральних симпатій: найбільше в розробку української вакцини вірять прихильники “Української стратегії”, найменше – “Партії Шарія”.

 

Докладніше про захворюваність та вакцинацію від COVID-19 – за ЦИМ посиланням

Нагадаємо, що з 18 листопада Вінниччина – у “червоній” зоні карантину.

Головне фото – radiosvoboda.org, інфографіка – соціологічної групи “Рейтинг”

Читайте також: Понад чверть на БАДи, гомеопатичні та рослинні препарати: на що українці витрачають гроші в аптеках. ІНФОГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.