Екологи припускають, що причиною забруднення Тяжилівки стали відходи з каналізації. ВІДЕО

13:53
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У “Муніципальній варті” стверджують, що найчастіше причиною забруднення малих річок Вінниці є каналізування рідких відходів мешканцями. Екологи припускають, що причиною забруднення річки Тяжилівка у Вінниці стали саме відходи з каналізації.

Нагадаємо, що раніше мешканці Хутора Шевченка повідомили про забруднення річки Тяжилівка – вода змінила колір та помутніла. У зв’язку із цим фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Вінницькій області брали проби поверхневих вод річки 7, 8 та 13 травня.

За результатами інструментально-лабораторного контролю було виявлено перевищення по азоту амонійному. При чому, якщо 7 травня було перевищення норм у 20 разів, то вже 8 травня – у п’ять. В пробах води, які відібрали 13 травня, концентрація забруднюючих речовин перебувала в межах гранично допустимої концентрації.

Відомо, що джерело і винуватця забруднення Тяжилівки екологи шукатимуть спільно з інспекторами “Муніципальної варти”.

Віталій Чигур, начальник цього комунального підприємства, у коментарі Vежі розповів, що “є розпорядження Вінницького міського голови ще від березня місяця про проведення спільних заходів обстеження малих річок і взагалі водних об’єктів міста Вінниці”. Відтак, у місті працюють рейдові групи, які по декілька разів на тиждень виїжджають на місця і перевіряють вигрібні ями біля приватного сектору, наявність труб виведених в річки, чи немає там випадків каналізування тощо.

Зі слів начальника “Муніципальної варти”, найчастішими порушеннями є саме каналізування рідких відходів, тобто несанкціоновано виведені труби в річки з приватних домогосподарств. Дуже рідко, але бувають випадки, що це роблять і підприємства. На таких порушників інспектори складають адмінпротоколи.

Віталій Чигур. Фото – municipalpolice.vn.ua

Також Віталій Чигур розповів, що якщо знайдуть винуватця забруднення Тяжилівки по цьому випадку, то протокол про адміністративне правопорушення на нього складе можливо не “Муніципальна варта”, а Держекоінспекція у Вінницькій області, адже “у них суворіше покарання (більша сума штрафу)”.

Також, з його слів, якщо був здійснений факт правопорушення, то людину можна притягати до адмінвідповідальності ще протягом місяця.

Про можливу причину забруднення річки Тяжилівка у коментарі “Суспільному” розповів Олег Ющук, заступник начальника Вінницької обласної державної екоінспекції.

Це, скоріше за все, фекальні води, тобто туалети або приватного сектору, або підприємств, розповів Олег Ющук.

Втім містяни, що мешкають поруч із річкою, кажуть: каналізація у них централізована.

За словами Олега Ющука, загрози для здоров’я людини таке забруднення річки не несе. Єдине що — у водоймі за високого вмісту амонію риба водитися не буде. Також він зазначив, що добрива в річку потрапити не могли, та й приватний сектор у таких концентраціях вносити їх не буде.

Нагадаємо, що проблеми з водою у річці Тяжилівка виникають не вперше. Навесні минулого року там виявили витік чорної речовини, схожої на мазут. Через це у водоймі загинула риба. Зі слів начальника “Муніципальної варти”, тоді адмінпротокол склали на керівника гаражного кооперативу.

Фото – vin.dei.gov.ua

Тема малих річок зазначена у “Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року”. Там, зокрема, передбачено поліпшення екологічного стану та перетворення їх на безпечну та привабливу складову міського простору. Загалом у Вінниці є 36 малих річок та струмків, більшість з яких безіменні. 

Читайте також: Дьогтянчик і Скакунка: у Вінниці вирішували, як рятувати малі річки міста. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.