Дим, сморід та рідкі відходи: на Вінниччині селяни скаржаться на місцеве підприємство через забруднення ґрунту та водойм

16:09
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

В селі Корделівка, розташованому неподалік Калинівки на Вінниччині, місцеві мешканці скаржаться на сморід, дим та рідкі відходи, які забруднюють місцеве озеро та ґрунт. Причиною цьому називають діяльність Калинівської філії ДП “Ветсанзавод”, розташованої в сусідньому селі Гулівці, де, за їхніми словами, вже кілька років не працюють очисні споруди.

Про це повідомляє видання “Вінниця.ОК” та йдеться в сюжеті на YouTube-каналі “Вінниця NOW”.

 

 

За словами мешканців Корделівки, ще з радянських часів на заводі утилізовували відходи з підприємств галузі тваринництва та м’ясопереробки. Однак, вже близько десяти років на “Ветсанзаводі” не працюють очисні споруди та газові печі для спалювання відходів. Відтак, кістки, шкури, пір’я та інші відходи, йдеться в публікації, “просто скидають до купи і підпалюють, а кров зливають до відстійників, через що страждає місцеве озеро“.

До прикладу, житель Корделівки Віталій Харчук зазначає, що місцеве озеро червоне від відходів, а завод – “працює без дотримання будь-яких норм”.

Там не вода, а гниль, хімія та кров, які йдуть у ґрунтові води. Також у нас є річка Постолова, відходи течуть через поле та потрапляють до неї, – каже чоловік.

Водночас, корделівчанка Валентина Атаджанова додає, що раніше такої проблеми в селі не було. Однак, з її слів, в останні роки мешканці Корделівки потерпають від диму та смороду, які вітер доносить зі сторони підприємства.

А по нашій центральній дорозі машини провозять на “Ветсанзавод” відходи з м’ясокомбінатів. Це і кров, і кістки… Машини нічим не накриті, і пахне це нестерпно. Все це просто скидається, виливається і стоїть під відкритим небом: і у дощ, і в сніг, і в спеку. Все це гниє, а коли кістки спалюють – над селом висить димова завіса, – каже жінка.

За словами журналістів, які в супроводі мешканців Корделівки відправилися на територію “Ветсанзаводу”, неподалік села розташовано відстійник, “що являє собою величезну калюжу гниючої крові, звезеної з навколишніх м’ясокомбінатів“. Автори публікації відзначають, що передати “аромат” неможливо. Також неподалік самого заводу журналісти знайшли хаотично розкидані рештки тварин, що майже розклались. Зазначено, що поруч із рештками стояли калюжі з крові та гнилих відходів. Зауважено, що ці рештки та калюжі розташовані зовсім близько від місцевого кукурудзяного поля.

 

 

 

 

В публікації йдеться, що представники підприємства залишили ситуацію майже без коментарів. Зокрема, інженер, який не назвав свого імені, відзначив, що на заводі дійсно “безлад”, але без державного фінансування працівники установи нічого зробити не можуть. Також повідомляється, що бухгалтерка установи, відмовившись від коментарів, відзначила, що доступ на завод заборонено та що він є режимним об’єктом.

Зазначено, що у серпні корделівчани звернулися зі своєю проблемою до місцевої влади та написали колективне звернення на ім’я депутата Калинівської міськради Сергія Ломачевського. В своєму зверненні селяни просять керівництво ОТГ посприяти тому, щоб на заводі дотримувались санітарних норм. Зазначається, що звернення громадян було розглянуте на сесії Калинівської міськради. В результаті депутати вирішили створити комісію з обстеження території заводу та звернутись до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області та до обласної прокуратури.

Як йдеться в повідомленні, відповідь з екологічної інспекції вже надійшла – громаді було відмовлено у розгляді скарги. Відтак, депутат міськради звернувся до інстанції повторно.

Варто зазначити, що неподалік також розташоване село Черепашинці, відоме своїм затопленим кар’єром. Через особливості кольору водойми місце для відпочинку ще називають “українськими Мальдівами”.

 

 

 

 

 

Читайте також: Екологи вимагають від “Жмеринкаводоканалу” відшкодувати збитки через забруднення річки

Читайте також: У Вінниці за півроку склали 50 адмінпротоколів за забруднення струмків

Фото – з сайту “Вінниця.ОК”  та скріношти, відео – YouTube-каналу “ВінницяNOW”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.