Двоє вінницьких “слуг народу” в числі тих, хто заблокував зняття недоторканності з нардепів, – ЦПК

11:30
Автор: admin
Become a Patron!

Двоє народних депутатів фракції “Слуга народу”, обраних в одномандатних виборчих округах Вінниці, опинилися в числі тих, хто заблокував ухвалення закону, який по факту скасував недоторканність народних депутатів. 

Як повідомляє в своєму блозі на “Українській правді” голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, 44 народні обранці від президентської фракції заблокували прийняття закону №1009.

Серед цих 44 нардепів – двоє вінничан, а саме Максим Пашковський та Анатолій Драбовський, обрані в 11-му та 12-му одномандатних округах у місті Вінниця.

Народний депутат Максим Пашковський

Народний депутат Анатолій Драбовський

Як пояснює Шабунін, попри те, що раніше Верховна Рада ухвалила зняття недоторканності, внісши відповідні поправки до Конституції, фактично зняття імунітету з народних обранців не може бути імплементоване, поки не будуть внесені правки до Кримінально-процесуального кодексу.

Зокрема, без ухвалення таких змін неможливе прослуховування чи обшук депутатів без дозволу Верховної Ради. Саме законопроект №1009 мав ліквідувати ці розбіжності та узгодити законодавство.

Однак під час голосування за відповідний законопроект вчора, 19 вересня у сесійній залі знайшлося лише 196 голосів з 374 депутатів, присутніх в залі. Так, свої голоси за законопроект не дали 44 депутати зі “Слуги народу”, також проігнорували голосування повним складом фракції “Європейської солідарності”, “Батьківщини” та “Опозиційного блоку”.

Прикметно, що спостерігаючи за ходом голосування та побачивши, що голосів не вистачає, спікер парламенту Дмитро Разумков наказав припинити голосування. Але система “Рада” встигла вивести результати голосування на табло буквально на одну секунду.

Результати голосування за законопроект №1009. Фото зі сторінки Данила Мокрика

Водночас на сайті ВРУ відсутній документ про результати поіменного голосування: зазначено, що законопроект направлено на повторне друге читання.

“Частина депутатів переконують, ніби заплуталися і повірили, що прослуховувати їх будуть без рішення суду. Більшої дурниці важко і уявити. Прослушка можлива ЛИШЕ з дозволу суду!”, – коментує ситуацію Віталій Шабунін. 

Vежа звернулася за коментарями з приводу ситуації до Максима Пашковського та Анатолія Драбовського і наразі ми очікуємо відповіді. 

Читайте також: Нова Рада стала: хто з “вінницьких” депутатів підтримав новий уряд Гончарука-Авакова

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.