Двом паралімпійцям з Вінниччини та їхнім тренерам призначили президентські стипендії

15:03
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Двом паралімпійцям з Вінниччини, а також їх тренерам призначили президентські стипендії. Так, чемпіонка XVI літніх Паралімпійських ігор з пауерліфтингу Мар’яна Шевчук отримуватиме 15 тисяч гривень, а бронзовий призер XVI літніх Паралімпійських ігор з кульової стрільби Олексій Денисюк – 10 тисяч.

Про це йдеться на офіційному сайті президента України.

Так, згідно з указом №413/2022 від 15 червня цього року, видатні спортсмени із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренери отримуватимуть грошову винагороду за свої досягнення – президентські стипендії.

До цього списку увійшли й вінницькі спортсмени – чемпіонка XVI літніх Паралімпійських ігор з пауерліфтингу Мар’яна Шевчук та бронзовий призер XVI літніх Паралімпійських ігор з кульової стрільби Олексій Денисюк.

Окрім цього до списку увійшли і їх тренери – вони також отримуватимуть президентську стипендію. Тренер спортсменки Мар’яни Шевчук Олег Пакула отримуватиме 15 тисяч, а тренер Олексія Денисюка Денис Мустафаєв – 10 тисяч.

Мар’яна Шевчук — українська пауерліфтерка з Вінниччини (Хмільник), чемпіонка XVI літніх Паралімпійських ігор та майстер спорту України міжнародного класу. Минулого року Мар’яна встановила світовий рекорд на чемпіонаті світу серед спортсменів з УОРА (ураженням опорно-рухового апарата) з пауерліфтингу, піднявши вагу 133,5 кілограма, чим перевершила свій же попередній результат. Окрім цього на тогорічних літніх Паралімпійських іграх у Токіо спортсменка виборола золоту нагороду Україні. 9 червня цього року спорстменка не впоралась з керуванням авто та потрапила в ДТП. Двоє пасажирок від отриманих травм померли у лікарні. Сестра спортсменки повідомила, що стан Мар’яни Шевчук стабільно тяжкий.

Олексій Денисюк — український спортсмен з кульової стрільби з Вінниці. Бронзовий призер Паралімпійських ігор та Майстер спорту України міжнародного класу. Член національної збірної команди України зі стрільби кульової серед спортсменів з УОРА. Також Олексій Денисюк – чотириразовий чемпіон світу та рекордсмен світу, багаторазовий переможець Кубків світу. Вінницький спортсмен здобув “бронзу” на Паралімпіаді-2020 у Токіо.

Фото – vmr.gov.ua, https://paralympic.org.ua/, https://www.dw.com/