Два вінницькі університети потрапили до ТОП-20 в Україні

8:12
Автор: Vежа

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» склали консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2020 року. До ТОП-20 потрапили два вінницькі університети. Водночас найменші показники у Вінницької академії неперервної освіти.

Автори рейтингу зазначають, що використовували найавторитетніші серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України. Зокрема, це “Топ-200 Україна”“Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”. Кожен з цих рейтингів використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує місця навчальних закладів України.

Щодо вінницьких університетів, то до першої двадцятки потрапили Донецький національний університет імені Василя Стуса у Вінниці (18 місце) та Вінницький національний медичний університет імені Пирогова (19 місце). У загальному рейтингу Вінницькому національному технічному університету  дісталося 34-35 місце, Вінницький державний педагогічний університет імені Коцюбинського посів 92 місце, а 146 місце отримав Вінницький національний аграрний університет. У рейтингу також Вінницька академія неперервної освіти посіла 215 місце з 241.

 

Водночас, за профільними рейтингами, передостаннє місце в ТОП-10 «Кращі класичні університети» займає ДонНУ імені Василя Стуса. В рейтингу «Кращі вузи центрального регіону України» ДонНУ вже на третьому місці, на четвертому – ВНМУ імені Пирогова, а на сьомому – ВНТУ.

 

Серед кращих медичних навчальних закладів Вінницький національний медичний університет на сьомому місці з 10.

 

В ТОП-10 педагогічних університетів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського опинився на шостому місці.

При складанні консолідованого рейтингу вишів України використовували:

«ТОП-200 Україна» — базовим принципом ранжування університетів у рейтингу є забезпечення повної відкритості, прозорості й незалежності. Для укладання рейтингу використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Рейтинг «Scopus» — результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus. Це є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» — рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів минулого року, яких зараховано до вишів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт).

Читайте також: Вінницький університет отримає грант на підвищення енергоефективності

Читайте також: Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.