До Вінниці прибув ветеранський велопробіг, влаштований на честь загиблих бійців. ВІДЕО

11:09
Автор: Vежа

Ветерани війни в Афганістані та ООС влаштували подорож Україною, щоб вшанувати пам’ять своїх побратимів. Вирушили у мандрівку на велосипедах, зупиняючись у різних містах. Вчора, 19 серпня, ветерани прибули до Вінниці. 

Велопробіг ветеранів розпочався 16 серпня в Ужгороді. Участь у ньому беруть четверо ветеранів ООС та війни в Афганістані. Загалом вони планують подолати 1800 кілометрів та завершити подорож у Донецькій області 29 серпня. Вінниця стала шостим містом, куди приїхали учасники, розповідають у сюжеті “Суспільне. Вінниця”.

 

Як повідомляють у виданні “Армія.Inform”, у середньому група щодня долає близько 150 кілометрів. Ініціював велопробіг Іван Балашов з Ужгорода. Чоловік – учасник бойових дій в Афганістані.

– Хочемо показати ветеранам, що таке ветеранський спорт, що таке спортивна реабілітація. Ми всі досвічені спортсмени. Для нас це поєднання приємного з корисним.

– У нас велосипеди для шосейних перегонів. Вони легкі, спеціальні педалі є, треба багато пити в таку спеку, а взагалі нічого такого особливого, – додав Іван Балашов.

За словами Олега Дмитрійчука, головного спеціаліста територіального відділу Міністерства ветеранів у Вінницькій області та координатора велопробігу у Вінниці, завдяки такому заходу прагнуть вшанувати пам’ять ветеранів війни.

– На фронті я бачив спортсменів дуже мало. В основному, це трудовий народ, хлопці трактористи, будівельники, малярі, економісти… – розповів Олег Дмитрійчук. – Я думаю, що на майбутнє люди будуть бачити подібні велопробіги. Цей захід буде проводитися для вшанування пам’яті наших загиблих.

Серед учасників велопробігу був і Сергій Поліщук з Рівного. Він служив в АТО у 2014 та 2015 роках. Розповів, що хоча має досвід спортивних змагань, однак таку відстань на велосипеді долає вперше. Додав, що у нього, як і в багатьох його знайомих, є друзі, які загинули на війні. Тому участь у такому велопробігу “йшла від душі”.

–  Активно займаюся велоспортом з 2012 року. Маю певний досвід змагань на аматорському рівні. Максимальна дистанція, яку долав до цього, сягала трьохсот кілометрів. Тож було цікаво випробувати себе на більш тривалому маршруті, – розповів учасник виданню АрміяInform.

У кожному місті, в якому зупиняються, учасники велопробігу кладуть квіти до пам’ятників та Меморіалів Слави.

Сьогодні учасники велопробігу вирушили до Житомира. Далі – Київ, Полтава, Дніпро, Запоріжжя та Донецька область.

Фото – АрміяInform

Читайте також: До Вінниці завтра прибуде велопробіг на честь захисників України

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.