× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

До бюджету розвитку Вінниці надійшла вдвічі більша сума, ніж за аналогічний період минулого року

10:02
Автор: Юлія Плахтій

До бюджету розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади за перше півріччя цього року надійшло 106,5 мільйона гривень, що є вдвічі більшою сумою, ніж минулоріч за той самий період.

Як повідомляє Вінницька міська рада, про це вчора, 15 серпня, під час чергового засідання виконавчого комітету розповіла Наталія Луценко, директорка департаменту фінансів ВМР.

Зокрема вона повідомила, що за вказаний період до бюджету міської ОТГ надійшли кошти в розмірі 2 мільярда 447 тисяч 200 гривень, а річний план виконано на 52,7 %.

“Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 92 % всіх доходів. Порівняно з 2018 роком власні доходи загального фонду зросли на 23,3 %. По більшості власних доходів загального фонду забезпечено виконання плану І півріччя та досягнуто значного зростання порівняно з минулим роком” – зазначено у звіті директорки департаменту.

Разом із тим повідомляється, що попри те, що туристичний збір займає невелику частку в доходах бюджету, в зв’язку із запровадженням нового порядку нарахування туристичного збору цьогоріч надходження зросли майже в 4,5 рази. Заступник міського голови Владислав Скальський зазначив, що в майбутньому це дасть додаткові можливості для покращення туристичної інфраструктури Вінниці.

Щодо надходжень до бюджету розвитку, то цьогоріч за звітний період він поповнився сумою у 106,5 мільйона гривень, що в два рази більше, ніж у відповідному періоді 2018 року. Наприклад, у півтора рази зросли надходження від продажу земельних ділянок. Передусім йдеться про продаж інвестору земельної ділянки індустріального парку площею 25 гектарів по вулиці Немирівське шосе, 213.

Видатки бюджету за перше півріччя склали 2 мільярда 251 тисячу 100 гривень, в тому числі по загальному фонду 1 мільярд 888 тисяч 700 гривень. Майже 60% видатків було спрямовано на утримання таких галузей, як соціальний захист та освіта. Також завдяки цим коштам було забезпечено функціонування галузей бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту.

Також враховуючи підвищення з 1 січня минулого року заробітної плати педагогічним працівникам, які отримують її за рахунок освітньої субвенції, за рішенням міської ради встановлено 20% надбавки фахівцям у дошкільних та позашкільних закладах. Також надбавка надається тренерам-викладачам ДЮСШ, викладачам шкіл естетичного виховання, керівникам гуртків та організаторам Центру підліткових клубів. На це додатково до кінця року буде направлено 19,1 мільйона гривень.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов зауважив, що це стало можливим завдяки додатковим надходженням.

– Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам – це була наша ініціатива. Її реалізація стала можлива завдяки тому, що ми змогли змобілізувати додаткові надходження до міського бюджету та направити їх саме на ці цілі, – зазначив міський голова.

Також Моргунов підкреслив, що ресурс міського бюджету використовується збалансовано в усіх сферах життєдіяльності Вінниці, в тому числі в соціальній (заробітні плати, капітальні видатки).

– Також – щодо забезпечення пільгового проїзду. А це, на сьогоднішній день, немалі кошти, адже це близько 100 тисяч вінничан. Тож, важливо працювати над постійним збільшенням дохідної частини бюджету та ефективним використанням видаткової частини, – сказав Сергій Моргунов.

Читайте також: Вінниця в 2019 році: що вже збудували, відремонтували та що планують робити далі

Читайте також: На надбавки вінницьким вихователям садочків та гуртків направлять понад 19 мільйонів

Читайте також: У Вінниці виділять додаткові кошти на харчування учнів-пільговиків

Фото – Вінницька міська рада

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.