До 23 серпня: Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні ще на 90 діб

15:16
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Верховна Рада України подовжила воєнний стан на 90 діб – до 23 серпня. Також парламент на 90 діб продовжив термін загальної мобілізації.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

“За” проголосували 320 та 315 депутатів відповідно.

Як передають на сайті “Слуги народу” слова народного депутата від фракції «Слуга Народу», члена Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федіра Веніславського, “будь-який контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Тому Президент пропонує продовжити воєнний стан відразу на 3 місяці”. Також причиною слугує дипломатичний фактор.

– Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан, – цитують депутата.

Нагадаємо, воєнний стан на всій території України запровадили 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення рф в Україну. Він мав тривати до 26 березня. Згодом його продовжили ще на 30 діб ㅡ до 25 квітня, пізніше – до 25 травня. Відтак наразі воєнний стан продовжили на ще 90 діб – до 25 серпня.

***

Як пише Вінницька ОДА, воєнним станом називають особливий правовий режим, що надає спеціальні повноваження держорганам влади для запобігання загрозі.

Вимоги правового режиму, які можуть бути застосовані:

▪️ використання потужностей та трудові ресурси підприємств, установ та організацій усіх форм власності на потреби оборони, зміна режиму їхньої роботи, зміна виробничої діяльності, умов праці, згідно із законодавством про працю.
▪️ введення комендантської години.
▪️ встановлення особливого режиму в’їзд/виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, руху транспорту.
▪️ перевірку документів у громадян, а у разі потреби – огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень, житла, за винятком обмежень, передбачених Конституцією.
▪️ заборона мирних зборів, мітингів, ходи і демонстрацій, різних масових заходів.
▪️ обмеження вільного пересування.
▪️ обмеження права власності через примусове відчуження майна у громадян та підприємств на оборонні потреби (передбачена за це компенсація та повернення майна).
▪️ обмеження трудових прав через запровадження трудової повинності, проте передбачаються: соцзахист, право на відпочинок, мінімальна зарплатня.