Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні ще на 30 діб

16:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні на 30 діб – до 25 квітня. 

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі народний депутат фракції “Голос” Ярослав Желєзняк.

“#7168 – продовження строку дії воєнного стану в Україні. Він продовжується до 25 квітня 2022 року; (343 голосів)” – зазначив Железняк.

Зазначимо, що воєнний стан в країні запровадили в день повномасштабного вторгнення росії в Україну – 24 лютого. Тоді його встановили на термін до 26 березня, відтак наразі його продовжили до 25 квітня.

Як пише Вінницька ОДА, воєнним станом називають особливий правовий режим, що надає спеціальні повноваження держорганам влади для запобігання загрозі.

Вимоги правового режиму, які можуть бути застосовані:

▪️ використання потужностей та трудові ресурси підприємств, установ та організацій усіх форм власності на потреби оборони, зміна режиму їхньої роботи, зміна виробничої діяльності, умов праці, згідно із законодавством про працю.
▪️ введення комендантської години.
▪️ встановлення особливого режиму в’їзд/виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, руху транспорту.
▪️ перевірку документів у громадян, а у разі потреби – огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень, житла, за винятком обмежень, передбачених Конституцією.
▪️ заборона мирних зборів, мітингів, ходи і демонстрацій, різних масових заходів.
▪️ обмеження вільного пересування.
▪️ обмеження права власності через примусове відчуження майна у громадян та підприємств на оборонні потреби (передбачена за це компенсація та повернення майна).
▪️ обмеження трудових прав через запровадження трудової повинності, проте передбачаються: соцзахист, право на відпочинок, мінімальна зарплатня