Для вінницьких студентів відкривають «Школу Волонтерства»

13:38
Автор: Юлія Плахтій

Бути ініціативною у суспільних проектах та допомагати іншим відтепер навчатимуть молодь Вінниці в рамках проекту «Школа Волонтерства». Протягом курсу студенти слухатимуть лекції, познайомляться із відомим волонтерами, попрактикуються у наданні першої медичної допомоги.

У команду нового соціального проекту «Школа Волонтерства», який стартує на базі ВДПУ ім.М.Коцюбинського, вже розпочався набір. Участь у проекті – безкоштовна, натомість вінницькі студенти зможуть навчитися бути волонтерами. Авторами проекту є Ярослава Пилипенко та Діана Подолянчук.

  • Команда поки формується зі студентів нашого університету, – каже студентка ВДПУ Ярослава Пилипенко. – Але долучитись можуть студенти й інших вінницьких ВУЗів. Мінімально у команді має бути 50 чоловік, як тільки наберемо цю кількість – одразу офіційно відкриємо «Школу Волонтерства». Орієнтовно це буде на початку березня.

Як розповіла Ярослава Пилипенко, команда працюватиме у чотирьох напрямках – допомога дітям сиротам, дітям-інвалідам, дітям учасників АТО та людям у будинках для престарілих. Щодо останнього – мається на увазі відвідування цих будинків командою із концертами, різними шоу-програмами та простим спілкуванням.

  • Усім таким дітям потрібна допомога, а ось людям похилого віку у будинках геріатричного профілю вкрай потрібне просте людське спілкування. Студенти зможуть відвідувати стареньких та спілкуватись, допомагаючи їм таким чином відчувати себе краще, – запевнила авторка проекту. – Тривалість проекту – невизначена, якщо все піде добре, то він діятиме на постійній основі.

Брати участь у заходах в рамках проекту та у майстер-класах (наприклад, щодо надання першої медичної допомоги) студентам пропонуватиметься щонайменше раз на тиждень. Окрім «роботи» організатори обіцяють молоді й активний відпочинок, спільні виїзди «на природу», конкурси «Кращий волонтер тижня/місяця» тощо.

Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном 067-11-00-956 або ж написавши у приватні повідомлення Ярославі Пилипенко.

Нагадаємо, вінницькі волонтери постійно допомагають військовим на Сході України. Тільки за перший тиждень лютого вони двічі відвезли у АТО великі вантажі – 20 тонн та 25 тонн відповідно. Окрім цього, волонтери допомагають військовим у шпиталі.