Вінниччина – у п’ятірці лідерів за кількістю злочинів проти довкілля, які розслідує ДБР. ГРАФІКА

8:18
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінниччина увійшла в п’ятірку лідерів за кількістю злочинів проти довкілля у 2021 році, які розслідує ДБР.

Як повідомили на сайті Державного бюро розслідувань, йдеться про 18 кримінальних проваджень. Водночас за розміром встановлених збитків Вінницька область – на четвертому місці (9,7 млн грн).

Зазначається, що незаконні рубки лісів, протиправний видобуток корисних копалин та знищення об’єктів природно-заповідного фонду – це лише частка великого переліку злочинів проти довкілля, які регулярно викривають працівники ДБР.

Найбільше кримінальних проваджень відкрито у Харківській (56), Закарпатській (39), Чернівецькій (26) і Тернопільській (23) областях. А найменше – у Хмельницькій (2), Запорізькій (2) і Херсонській (3) областях.

Водночас повідомляється, що переважна більшість цих злочинів стосуються незаконних вирубок лісів. Найбільше таких фактів працівники ДБР виявили у Харківській (47), Закарпатській (34) та Чернівецькій (26) областях. У ДБР повідомили, що у більшості з них вже встановлено обсяги завданих державі збитків, але ця робота ще триває.

А найзначніші фінансові втрати встановлено у Київській (51 млн грн), Харківській (19,5 млн грн) та Волинській (понад 17,2 млн грн) областях. Більша частина від загальної суми збитків перепала саме на ці регіони. Одразу ж за ними Вінницька область (9 млн 747 тис. грн).

Олексій Сухачов

Як повідомили у ДБР, лише у 2021 році Бюро розслідувало 367 кримінальних проваджень щодо “екологічних” злочинів. В результаті 168 особам повідомлено про підозру, до суду вже направлено 67 обвинувальних актів стосовно 134 осіб.

– Розмір встановлених збитків у вже скерованих до суду кримінальних провадженнях склав понад 163 млн гривень, серед них 90 млн гривень – через незаконну порубку лісу. І, я впевнений, що це лише частка порушень, яка чітко вказує на катастрофічну масштабність злочинної діяльності у цій сфері, – зазначив Олексій Сухачов, в.о. Директора ДБР.

Зазначається, що переважно подібні злочини відбуваються через недбалість та за сприяння працівників лісової сфери, які навпаки мали б їм протидіяти.

Фото, графіка – dbr.gov.ua
Ілюстративне фото – hashiloach.org.il

Читайте також: “Укрхімресурс” має сплатити майже 150 мільйонів гривень за шкоду довкіллю на Вінниччині – екоінспекція

Читайте також: На Вінниччині викрили працівників лісгоспу, які допустили вирубку дерев на понад 2,8 мільйона гривень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.