× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Депутати обласної ради прийняли бюджет Вінниччини на 2019 рік

11:57
Автор: Дар'я Гоц

Сьогодні, 4 грудня, депутати Вінницької обласної ради прийняли обласний бюджет на наступний рік. Попри жваві суперечки, народні обранці змогли розподілити понад 10 мільярдів гривень. 

Згідно із проектом рішення, пропонувалось встановити загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2019 рік у сумі 10 607 692 771 гривня, що на 3,7 % більше проти доходів 2018 року. Також, обсяг трансфертів з державного бюджету складатиме 8 946,1 млн.грн, а це на 0,9 % більше 2018 року. В  свою чергу загальний обсяг видатків обласного бюджету на наступний рік заплановано у сумі 10 588 678 376 гривень.

Як розповів очільник департаменту фінансів Микола Копачевський, пріоритетним напрямком фінансування стане медична галузь та охорона здоров’я. На це направлять 35% бюджетних коштів. Ще по 23% направлять на управління доріг та освіту.

– Новинкою цього бюджету є те, що ми постаралися в обласному бюджеті передбачити капітальні видатки. Зокрема, ми додали по всіх галузях такі найбільш пріоритетні видтки для них.  Це і реконструкція приміщення під ляльковий театр, реконструкція сьомого корпусу в лікарні Пирогова, реконструкція будівлі екстренної медичної допомоги в обласній дитячій лікарні, а також деякі інші видатки, які можуть бути розпочаті одразу з першого січня, – додав Микола Копачевський.

В основу розрахунків обласного бюджету покладено показники доходів, видатків та обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, розраховані Міністерством фінансів України на 2019 рік. Зокрема, основними показниками, які взяті за основу, при обрахунку обсягів бюджету на наступний рік стали темпи росту ВВП – 3%; індекс споживчих цін – 7,4%; плановий ріст мінімальної заробітної плати – 12,1% (що становитиме 4173 гривень); плановий ріст вартості оплати за спожиті енергоносії та комунальні послуги – 10,0%.

За прийняття бюджету проголосували 67 депутатів, ще троє – утримались. Таким чином Вінниччина отримала обласний бюджет на 2019 рік. Своє рішення депутати зустріли оплесками.

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.