Депутат обласної ради звернувся до Президента через недофінансування закладів охорони здоров’я та освіти

8:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Депутат Вінницької обласної ради Геннадій Мазур звернувся до Володимира Зеленського щодо збільшення міжбюджетних трансфертів з державного бюджету Вінницькій області на 307 мільйонів. Ці кошти варто було б направити на дофінансування закладів освіти та охорони здоров’я.

У  Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» для Вінницької області передбачено 335,1 мільйона гривень додаткової дотації з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Це менше ніж у 2019 році на 307,3 мільйона грн (або на 47,8 %). Якщо ж порівнювати з 2017 роком, коли міжбюджетний трансферт виділявся з державного бюджету вперше, обсяг зменшився на 410,4 мільйона (або 55,0 %).

Депутат обласної ради Геннадій Мазур вважає, що ця ситуація загрожує стабільній роботі закладів освіти та охорони здоров’я Вінницької області, повідомляють на сайті облради.

– Важливим джерелом фінансування закладів освіти з 2017 року є додаткова дотація з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, – коментує депутат. – У зв’язку з обмеженим обсягом вищезазначеної дотації, вона спрямовується в основному на оплату праці з нарахуваннями непедагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів. Хоча відповідно до статті 1036 Бюджетного кодексу України, за рахунок коштів додаткової дотації може фінансуватися повне утримання загальноосвітніх навчальних закладів, крім оплати праці педагогічних працівників.

Разом з тим, у 2019 році мінімальна заробітна плата зросла на 12,1%. Відповідно перший тарифний розряд за єдиною тарифною сіткою зріс на 9%, а зростання фонду оплати праці непедагогічних працівників шкіл склало до 12,1%. Водночас обсяг додаткової дотації зменшився на 10,6% і тепер складає 642,4 мільйона гривень.

На думку Геннадія Мазура, враховуючи зазначені проблеми, виникає загроза нестачі коштів місцевих бюджетів на фінансування, в першу чергу, захищених статей видатків в галузі освіти та охорони здоров’я.

Нагадаємо, що про проблему недофінансування депутат говорив ще у грудні минулого року під час сесії обласної ради. Тоді він зазначав, що “за останні п’ять років – це найгірший проект бюджету, який випав на нашу долю. Всі кажуть про реформу децентралізації, а я кажу про процес децентралізації. Тому що реформа – це коли щось покращується. А тут де ми бачимо покращення? На нас перекладають утримання закладів медицини та освіти, але фінансування на це немає”.

Читайте також: “Велика перемога” чи “початок епохи бідності”: який бюджет ухвалила Вінницька облрада. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: У 2020 році Вінниччина отримає понад 6 мільярдів субвенцій з державного бюджету

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.