День без обмежень електроспоживання на Вінниччині планують на 13 лютого – “Укренерго”

17:14
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

“Укренерго” повідомило, що по всій Україні, починаючи з 8 лютого, будуть змінені ліміти споживання. Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Зокрема у Вінницькій області, в разі, якщо не буде масованих атак на енергетичну інфраструктуру, обмеження електроспоживання скасують 13 лютого.

Як повідомили у компанії, в кожній області в один із днів (протягом найближчих двох тижнів) не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. “Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області”, – йдеться у повідомленні.

На Вінниччині вимірювання (а отже зняття обмежень електроспоживання) заплановане на 13 лютого. Графік орієнтовний та може змінюватися відповідно до ситуації в енергосистемі та ворожих атак.

Як це відбуватиметься?

Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Зазначено, що оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.

– Більш конкретну інформацію ви зможете отримати від обленерго у своєму регіоні. Але енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів, – пише “Укренерго”.

Для чого потрібні виміри та на що вплинуть результати?

В “Укренерго” зазначають, що завдяки цьому компанія зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії.

– Таке дослідження, яке називається режимним виміром, дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми. Такі вимірювання дадуть можливість враховувати при встановленні лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання. Отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, дозволять нам скоригувати обсяги лімітів для кожної області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах, – зазначено у повідомленні.

Як розподіляються ліміти, в компанії пояснювали раніше ТУТ.

Графік

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру орієнтовний графік режимних вимірів такий:

– 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;
– 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;
– 10 лютого: Волинська, Київська області;
– 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;
– 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;
– 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;
– 16 лютого: Дніпропетровська область;
– 17 лютого: м. Київ, Чернівецька область;
– 20 лютого: Львівська, Одеська.

Разом із тим, в “Укренерго” підкреслюють, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації.

Графіка – “Укренерго”, ілюстративне фото – depositphoto

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.