Де у Вінниці навчитися водити авто: огляд п’яти вінницьких автошкіл

15:16
Автор: Ірина Богачук
Become a Patron!

Причин, аби навчитися керувати автомобілем можна знайти безліч. Навіть якщо у вас поки немає власного авто, такі вміння завжди додають впевненості, адже ніколи не знаєш, в яку життєву ситуацію можна потрапити.

Незалежність від громадського транспорту й комфорт – теж важливі складові, проте вони доступні за наявності власної техніки. Тож, зважаючи на особисті обставини,  кожен самостійно має вирішувати, чи потрібен йому такий навик нині або у майбутньому.

Сьогодні на Vежі ми хочемо розповісти, де у Вінниці можна навчитися водінню авто, а відтак зробили огляд кількох вінницьких автошкіл. А крім того радимо звернутися до друзів або рідних, які нещодавно проходили навчання в автошколі: вони також зможуть розповісти про власні враження й дати корисну пораду.

За даними сайту Головного сервісного центру МВС України, у Вінниці налічується два десятки автошкіл.

Керівники, викладачі, інструктори задають темп роботи цим закладам і створюють атмосферу, характерну лише конкретній школі. Тож ми вирішили поспілкуватися з представниками найбільш популярних закладів, розташованих у різних районах нашого міста. Маємо невеликі досьє, світлини приміщень і транспорту автошкіл та підсумки спілкування з героями. Спойлер: говорили не лише про особливості шкіл, а й специфіку становлення молодих водіїв загалом. Сподіватимемося, цей комплекс інформації допоможе вам сформувати уявлення про частину вінницьких шкіл водіння.

Зауважимо, що 40 годин практики (водіння) – це законодавчо визначена мінімальна кількість, що необхідна для будь-якого учня автошколи, який хоче керувати автомобілем на дорогах. Якщо представники закладу пропонують меншу кількість годин – це порушення законодавства України.

Автошкола «Форсаж ВВ»

Адреса: м. Вінниця, вул. Ак. Янгеля, 4

Сайт: http://as-forsage.com.ua/

Ціна (категорія В): 9800 грн.

Функціонує 10 років

Тип коробки навчальних автомобілів: механічна/автомат

Вибір авто: Volkswagen, Hyundai, Opel, Citroen, Renault, Nissan (Leaf)

Автодром: на вул. Ботанічній біля ГСЦ МВС

Набір навчальної групи: один раз на місяць; є можливість займатися зранку, ввечері; є група вихідного дня або індивідуальне навчання; лекції з теорії учні мають можливість відвідувати як у класі, так і онлайн у зручний для себе час (https://instructor.in.ua).

Пільги: для студентів знижка 400 грн.

Особлива пропозиція: після успішного закінчення автошколи є гарантована можливість працевлаштуватися в службі таксі або кур’єрських послуг.

Перш ніж розпочати детальнішу розповідь про автошколу «Форсаж ВВ», її засновник Олександр Зєрщиков запропонував особливе завдання для вінничан-водіїв. Отож, зверніть увагу на титульне зображення.

Ви рухаєтеся зі сторони проспекту Юності в бік ринку «Урожай» по вулиці Келецька. На перехресті вул. Келецька – просп. Космонавтів у вас є 8 варіантів для напрямку руху. Ваше завдання: написати (перерахувати літери) згідно Правил дорожнього руху, в якому напрямку дозволено рух при зеленому сигналі світлофора?

Першому, хто в коментарях відповість правильно і коротко аргументує, чому ЗАБОРОНЕНО рух в тому чи іншому напрямку, буде надано знижку на навчання в автошколі «Форсаж ВВ». Зможете її використати, як забажаєте, зокрема, подарувати тому, хто ще не став вправним водієм.

На думку пана Олександра, в кожній автошколі головним є колектив.  Навчальні кабінети, транспортні засоби не настільки важливі, як люди, які допомагають стати водієм.

 – У нас працюють семеро молодих активних інструкторів, кожен з них є вчителем. Серед них – дві жінки. Усі постійно підвищують кваліфікацію. Перш ніж людина, яка хоче бути інструктором, приступає до уроків, ми навчаємо її бути своєрідним педагогом. Зокрема, проходимо різні тренінги в Україні й за кордоном. Навчаємося не тільки специфіці управління автомобілем, але й вивчаємо психологічні основи спілкування з учнем. Тож можемо поділитися досвідом не тільки зі слухачами, а й із новими співробітниками. Проводимо тренінги для інструкторів інших автошкіл України, – зауважує засновник автошколи.

Додає, що вчителем не може бути звичайний водій, який навіть чудово володіє керуванням автомобіля. Він має знати певні психологічні моменти. Пан Олександр наголошує: «Розслаблення учнів – це дуже важливо. Наше завдання, щоб вони отримували задоволення від водіння, а не боялися всіх на дорозі, втиснувшись у водійське сидіння. На жаль, у багатьох автошколах навчають лише механічним навичкам управління, не розповідаючи про ефективні інструменти взаємодії. А це важливо для безпеки».

Під час нашої розмови Олександр Зєрщиков неодноразово звертає увагу на те, що майбутньому учневі необхідно зробити правильний вибір автошколи: подивитися не лише на базу закладу й локацію (більшість просто обирає ближче додому, а не за критеріями якості навчання), а проаналізувати відгуки, порадитися зі знайомими, попередньо поспілкуватися з викладачами (інструкторами) автошколи, відвідати одне-два заняття, вивчити договір, в якому має бути прописана кількість навчальних годин.

 

Особливістю автошколи «Форсаж ВВ» є й те, що тут пропонують навчання на електричному Nissan Leaf. Обґрунтовують це збереженням екології, оскільки навчальний автомобіль виїжджає дуже багато годин.

Курси тут передбачають 120 годин теорії та 40 годин водіння.

“Головна методика – навчити людину їздити. Нині багато автошкіл України готують до складання іспиту. У нас два завдання – навчити майбутнього водія так, щоб йому не потрібен був інструктор на додаткові уроки водіння після отримання посвідчення. Як наслідок – друге завдання: отримання посвідчення водія буде досягнуто без проблем, бо після якісного навчання в автошколі «Форсаж ВВ» складання іспиту в Сервісному центрі МВС відбувається легко. Якщо учень не має відповідних навиків, ми його не випускаємо, а довчаємо», – пояснює Олександр Зєрщиков.

В автошколі «Форсаж ВВ» є можливість проходити авторський онлайн-курс, розроблений їхнім колективом. Він передбачає як базові елементи, так і специфічні завдання, зокрема завдання про черговість та правила проїзду вінницьких перехресть, а також в онлайн-курсі є рекомендації щодо екзаменаційного маршруту та вправах, аби учням було легше складати іспит.

Цей курс дає можливість подивитися відео, прочитати текст і усвідомити інформацію, яку учень не завжди встигає засвоїти під час занять. Також можна, наприклад, розглянути алгоритми паркування і перед практичним заняттям мати вже певні зорові образи. Для закріплення вивченого є тестування.

Онлайн-курс доступний не лише для слухачів «Форсажу ВВ», а й учням, які навчаються або планують навчатися в інших автошколах Вінниці та України. Охочі можуть придбати його в мережі за посиланням: https://instructor.in.ua/

 

Автошкола на Поділлі

Адреса: м. Вінниця, вул. Зодчих, 10

Сайт: http://avtoshcola.com.ua/

Ціна (категорія В): 6900 грн. + витрати на пальне

Функціонує більше 10 років

Тип коробки навчальних автомобілів: механічна/автомат

Вибір авто:Hyundai, Renault, KIA

Автодром: власний на перешийку між Гніванським і Барським шосе

Набір навчальної групи: двічі на місяць; є можливість займатися зранку або ввечері

Пільги: для студентів знижка 5%.

Автошкола на Поділлі розташована на вул. Зодчих, буд. 10. Хоч вона частково схована за рогом, проте ми її швидко знаходимо, бо увагу привертає яскравий банер на приміщенні.

Нас зустрічає викладач В’ячеслав Гаврилюк. Показує функціональні навчальні кімнати (зверніть увагу на фото). Спершу розповідає, що, серед іншого, вони приділяють особливу увагу заняттям, присвяченим першій медичній допомозі при ДТП, а також страхуванню. Крім того тут пропонують 100 теоретичних годин і 40 годин водіння. Одна частина практичних занять проводиться на автодромі, інша – в місті.

 

 

Бачимо автотренажер для майбутніх водіїв, яким може похизуватися далеко не кожна вінницька автошкола. Це своєрідний симулятор автомобіля з кермом, коробкою передач, педалями й екранами, за допомогою яких можна обрати місцевість, покриття, погодні умови, на яких ти віртуально їхатимеш. А вартість автотренажеру сягає більше 100 тис. грн.

Другий рік поспіль Автошкола на Поділлі здобуває першість у конкурсі «Народний бренд». Щоразу тут набирають повну групу охочих стати водіями.

На території мікрорайону Поділля ця автошкола єдина. Також є філії: на околиці міста в межах району Академічного, а також у Козятині, Могилів-Подільському.

Колектив автошколи доволі невеликий і молодий – два десятки чоловіків віком у середньому 35 років. В’ячеслав Миколайович наголошує, що найбільш ретельно тут вибирають інструкторів. Зважають не лише на атестацію, а й досвід і риси характеру.

«Ми завжди йдемо назустріч учням. Є можливість обирати, у кого з інструкторів займатися, на якому автомобілі», – зауважує викладач.

Автошкола на Поділлі працює на перспективу, активно заохочує молодь до навчання. Колектив тісно співпрацює з Вінницьким коледжем Національного університету харчових технологій (НУХТ), Вінницьким технічним коледжем (ВТК) та Вінницьким медколеджем. До прикладу, нещодавно в останньому відбувся конкурс «Міс коледж».

Автошкола виступила спонсором заходу й уже навчає переможницю, подарувавши їй знижку. До речі, цікавий факт: нині в Автошколі на Поділлі здобувають водійські навики більше жінок, аніж чоловіків.

 

 

«Автошкола дає не лише теоретичні знання, а й уміння первинної медичної допомоги, інформацію про особливості страхування, ділиться досвідом людей із багаторічним водійським стажем», – підсумовує пан В’ячеслав.

 

Вінницький обласний автоучкомбінат імені О. О. Чалого

Адреса: м. Вінниця, вул. Данила Галицького, 29

Сайт: http://voauk.com.ua/

Ціна (категорія В): від 6900 грн.

Функціонує більше 70 років

Тип коробки навчальних автомобілів: механічна/автомат

Вибір авто: Mazda, Skoda, Volkswagen, Renault, Hyundai, Ford

Автодром: власний на вул. Ботанічній біля ГСЦ МВС

Набір навчальної групи: двічі на місяць; є можливість займатися зранку або ввечері та у вихідні дні; лекції з теорії учні мають можливість проходити дистанційно.

Автоучкомбінат ім. Чалого розташований по вулиці Данила Галицького, (колишня 40-річчя Перемоги) у будівлі поблизу дороги, яка одразу привертає увагу. Знайти її буде досить легко. Вона – “старожил” серед вінницьких осередків підготовки молодих водіїв.

 

Вирізняється з-поміж інших авторською методикою навчання водінню, яку створили самі фахівці автошколи та яка успішно зарекомендувала себе як одна із найкращих в Україні. Також тут пропонують курс екстремального та захисного водіння й виконують соціальну місію – безкоштовно читають лекції вінницьким школярам про безпеку дорожнього руху та навчають інспекторів з паркування у місті Вінниця.

«Найголовніше – це чесність з нашими клієнтами. Ми одразу декларуємо і фіксуємо у договорі всю вартість навчання. Людині не потрібно постійно доплачувати за кожне водіння, «членські внески», перездачу внутрішнього іспиту, оренду автодрому, книжки або ще щось»,  – розповідає директор Володимир Хомин.

Якщо порівняти з вихідними цінами інших шкіл, у Автоучкомбінаті, справді, – одна з найвищих, однак в кінцевому результаті, завдяки відсутності прихованих платежів, загальна сума може вийти нижчою. Разом з тим, у вартість гарантовано входить 40 годин водіння і 160 годин теорії. Це, за словами пана Володимира, вдвічі більше, аніж у конкурентів.

У кожній групі теорію викладають не один, а 5-6 викладачів-практиків за різними напрямками підготовки. Щодо водіння: в інструктора – не більше 6-7 учнів в один період. Під час практики – один учень в автомобілі. Загалом по мережі Автоучкомбінату працюють близько 150 співробітників і налічується більше 50 різних транспортних засобів. Переважно вони представлені у Вінницькій області, проте є філії у Києві та Одесі.

Як виявилося, раніше згадану авторську методику водіння розробляли усі співробітники автошколи, враховуючи і власний досвід, і європейську практику, адаптувавши її під українські реалії.

«Важливо не робити власні помилки, а вчитися на чужих. Варто уважно слухати водіїв-професіоналів, які є нашими викладачами й інструкторами. Це педагоги, які щодня за кермом. Закінчивши автошколу, людина має вміти приймати правильне самостійне рішення й усвідомлювати наслідки від цих рішень. Досвід, отриманий ціною власної помилки на дорозі, є дуже дорогим», – пояснює Володимир Хомин.

Представники школи діляться, що кожного року відряджають своїх працівників закордон для підвищення кваліфікації. Зокрема, у 2019 побували в Любляні – столиці Словенії. Там вивчали досвід підготовки молодих водіїв.

«Майбутнього водія потрібно ретельно тестувати перед тим, як він приступить до навчання. Саме так відбувається в розвинених країнах. Є спеціальні тренажери. Учні мають не боятися пізнати себе в різних ситуаціях за кермом. Можливо, дехто, знаючи, як поводитиметься в екстреній ситуації, ніколи й не сяде за кермо. Такі речі має ініціювати держава на законодавчому рівні й пояснювати, що це життєво важливо», – зазначає директор.

Тут пропонують унікальну для Вінниці послугу (входить у програму «Максимум») – курс екстремального та захисного водіння. Йдеться про вміння зчитувати ситуацію на дорозі й екстрено зупиняти автомобіль, а також про розуміння, де саме буде місце зупинки транспортного засобу. Навчають, як правильно на швидкості об’їхати перешкоду і вправно повертати кермо.

«Курс переважно для тих, хто хоче отримати додаткові вміння за кермом. Наші випускники мають ці навики, проте до нас звертаються багато людей, які вже проходили навчання в інших закладах та хочуть ґрунтовніше підготуватися до активної їзди».

Автоучкомбінату має домовленість з міськрадою про те, що викладачі автошколи будуть безкоштовно проводити лекції для вінницьких школярів. Пояснюють, що про такі речі треба говорити з дитинства, аби було правильне сприйняття й не виникало невмотивованих стереотипів.

Працівники Автоучкомбінату є організаторами щорічного Форуму автошкіл України та входять до робочих груп в ГСЦ МВС України з реформування методики прийняття іспитів для водіїв. Результатом їхніх ініціатив, зокрема, стало оновлення білетів у тестах для отримання посвідчення водія та впровадження Екзаменаційного листа при прийнятті практичних іспитів в ГСЦ МВС.

Заклад «Вінницька автомобільна школа Товариства сприяння обороні України»

 

Адреса: м. Вінниця, вул. Чехова, 11

Ціна (категорія В): 6200 грн + паливо для водіння

Функціонує 74 роки

Тип коробки навчальних автомобілів: механічна

Вибір авто: Hyundai, Renault, Nissan, Fiat, Daewoo, Skoda

Автодром: власний на вул. Чехова, 11

Набір навчальної групи: один раз на місяць; є можливість займатися зранку, вдень і ввечері

Пільги: для студентів і військовослужбовців

За останніх 8 років тут підготували понад 12 000 водіїв різних категорій. Також у цій автошколі працюють «ветерани», які вже більше 45 років навчають водінню і до них на уроки приходять із покоління в покоління.

Автошкола ТСОУ знаходиться на околиці Вінниці. Раніше її робота здебільшого була спрямована на підготовку водіїв-спеціалістів Збройних сил України. Програма не суттєво відрізнялася від традиційної, проте все ж було передбачено більше занять про будову й ремонт техніки, а також працювали спеціальні лабораторії вантажної техніки.

Натомість після 2012 року, за словами заступника директора Олександра Осіпчука, у зв’язку з нестачею фінансування, ЗСУ припинило напрявляти на навчання бійців. Та нині тут продовжують здобувати водійські навички всі охочі. Крім того, проводять перепідготовку воїнів, які повернулися із зони бойових дій.

Для навчання в автошколі ТСОУ є 15 легкових транспортних засобів, обладнані спеціальні класи. Колектив закладу налічує 38 працівників. Із них – 20 інструкторів і 4 викладачі.

«Кожна людина індивідуальна, тому ми завжди шукаємо особливий підхід у виборі автомобіля та графіка. Завжди намагаємося йти назустріч, якщо є ті чи інші побажання», – зауважує директор закладу Роман Смішний.

Наявність автомобілів лише з механічною коробкою передач тут пояснюють тим, що варто починати з важчого, аби потім мати можливість обирати. Додають, що, звичайно, все рухається до автоматизації, проте зараз всебічно про це говорити ще рано.

В автошколі ТСОУ пропонують 100 годин теорії та 40 – практики.

«Цього часу не так багато, проте ми стараємося встигнути привити людині розуміння основ водіння. Потім ще хоча б рік вона має активно самовдосконалюватися. До того ж, зараз є чимало пристосувань для цього, зокрема додатки в смартфонах. Головне, щоб учень був зацікавлений навчитися», – підсумовує Олександр Осіпчук.

 

Автошкола «Автоледі»

Адреса: м. Вінниця

Сайт: http://www.autolady.ua/

Ціна (категорія В): 1600-8100 грн.

Функціонує 12 років

Тип коробки навчальних автомобілів: механічна/автомат

Вибір авто: Chevrolet Aveo, Hyundai i10

Автодром: вул. Ботанічній біля ГСЦ МВС

Набір навчальної групи: уроки лише індивідуальні

Із назви автошколи вже можна зрозуміти, що йдеться про нетипову школу для підготовки водіїв. По-перше, очевидно, тут пропонують послуги саме жінкам. Вони не мають приміщення для теоретичних занять, а проводять інструктажі в автомобілі або іншому зручному місці й відпрацьовують навики водіння містом або на автодромі. Здебільшого, їхні клієнти – панянки, які, маючи водійське посвідчення, з тих чи інших причин не впевнено почуваються за кермом і прагнуть вдосконалити навички. Щоправда, є можливість і проходити навчання «з нуля», готуватися до складання іспиту для отримання посвідчення.

«Їздити, як дихати, – вільно» – гасло «Автоледі». Представники цього бренду працюють у 14 містах України. Зокрема, в Вінниці надають послуги дві інструкторині. Школа пропонує 6 програм навчання з різною кількістю годин і вартістю. Вони розраховані і на підготовку водія-новачка, і на охочих провести додаткові уроки на власному автомобілі або ж вдосконалити майстерність із паркування тощо.

Нам не вдалося поспілкуватися з керівницею «Автоледі» особисто, оскільки вона перебуває у столиці, проте в переписці Ольга Байбородіна запевнила, що розгорнуті відповіді на багато запитання потенційних учнів можна знайти на їхній інстаграм-сторінці.

Кожне заняття тут триває три години. Спочатку 60 хвилин – теорія. Потім – техніка водіння та «накатка» кілометражу, під час якого можна обирати пріоритетні маршрути.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Найкраще – дітям: що пропонують приватні дитсадки Вінниці та скільки це коштує. ОГЛЯД

Читайте також: Де у Вінниці вилікувати хатнього улюбленця: огляд ветеринарних клінік міста

Читайте також: Мавпа на лампі, кінь в протигазі, в’єтнамський Шевченко та газований гарбуз: нові ресторани Вінниці. ОГЛЯД

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.