COVID-сертифікати знадобляться і в “жовтій” зоні: МОЗ ініціює зміни до адаптивного карантину

16:18
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

В Україні планують змінити правила карантинних обмежень в “жовтій” зоні епідемічної небезпеки. За пропозицією МОЗу, в “жовтій” зоні представники закладів харчування, спортзалів, закладів культури тощо для роботи повинні будуть мати COVID-сертифікати, які засвідчують хоча б одну дозу щеплення, або негативний результат тесту на COVID чи сертифікат про одужання. Очікується, що відповідні зміни поширюватимуться і на відвідувачів. 

Відповідну пропозицію під час засідання Кабміну 24 листопада озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або ж перевіряти документи і працювати без обмежень певного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. У “жовтому” рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест, – повідомляє Віктор Ляшко

Також плануються зміни до терміну дії “жовтого” COVID-сертифікату, який підтверджував проведення як мінімум одного щеплення. Якщо раніше він був чинним 120 днів, то тепер це буде 30 днів.

 

Більше того, відповідно до змін, тепер на працівників закладів культури, харчування тощо накладатиметься обов’язок перевіряти відвідувачів не просто на наявність COVID-сертифікату, але й також перевіряти його чинність. Зробити це можна буде за допомогою додатку “Дія” в смартфоні. У випадку недотримання вимог на власника закладу очікуватиме штраф у розмірі від 34 до 170 тисяч гривень.

– Окремо зазначу: представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікату чи перевіряти їх візуальну наявність, а повинні зчитувати QR-код сертифікату. Для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів. Достатньо своїм додатком “Дія” зчитати QR-код. Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображатиметься статус COVID-сертифікату: чинний чи не чинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним. У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів власнику закладів загрожуватиме при перевірці штраф від 34 до 170 тисяч гривень. Міністерство охорони здоров’я просить підтримати дану ініціативу і схвалити зміни до Постанови №1236, – додає Віктор Ляшко.

Варто зазначити, що раніше подібні правила щодо COVID-сертифікатів діяли лише в “червоній” зоні карантину. Також раніше власників закладів не зобов’язували перевіряти чинність документів.

Відмітимо, що про терміни, відколи зміни набувають чинності, поки невідомо.

Читайте також: З 18 листопада Вінниччина – у “червоній” зоні карантину

Читайте також: “Червоний рівень” епідемічної небезпеки: які обмеження діють на Вінниччині

Читайте також: Громадські місця, салони краси і школи: на Вінниччині перевірятимуть дотримання карантину та COVID-сертифікати

Читайте також: Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця року

Відео – YouTube-канал Кабміну, Ілюстративне фото – zaxid.net

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.