Чотири кримінальні справи: у поліції розповіли про порушення виборчого законодавства на Вінниччині

16:28
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

На Вінниччині від початку виборчої кампанії до Єдиного обліку внесли відомості за 41 фактом порушення виборчого законодавства. Зокрема відкрито чотири кримінальні провадження. 

Про це розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Олег Кашперук 1 жовтня, під час зустріч представників Вінницької обласної ради з представниками керівного складу поліції Вінниччини та Управління патрульної поліції області.

Кашперук зазначив, що попередньо 2027 поліцейських залучено для несення служби на територіальних виборчих дільницях та дільничних виборчих комісій.

– Від початку виборчої кампанії до підрозділів поліції області надійшло 45 звернень про порушення виборчого законодавства, відомості про які внесено до Єдиного обліку за 41 фактом. З них 4 кримінальні провадження (одне закрито), 22 – списано до справи, проводиться перевірка за 11 фактами та складено 8 адміністративних матеріалів, – розповів правоохоронець.

Тяжкі злочини

Кашперук також повідомив, що протягом дев’яти місяців поточного року загальний рівень злочинності по області знизився на 10%. Розкрито 47,8% тяжких та особливо тяжких злочинів (1423).

Правоохоронці відзначають позитивні результати щодо попередження тяжких та особливо тяжких злочинів. Зокрема, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, умисних вбивств стало менше на 14,6% (43 проти 48), тяжких тілесних ушкоджень на 23,9% (36 проти 46), у тому числі зі смертельними наслідками на 35,3% (11 проти 17), розбоїв на 26,4% (25 проти 46) та пограбувань на 45,7% (119 проти 159).

Розкрито 39 вбивств, 34 тяжких тілесних ушкодження, у тому числі 10 – що спричинили смерть потерпілого.

Цьогоріч розкрито майже тисячу злочинів минулих років, затримано понад 400 осіб за вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, серед яких по 9 вбивць та розбійників, два ґвалтівника, 17 грабіжників, а також понад 300 крадіїв особистого майна та 46 шахраїв.

– Викрито два факти торгівлі людьми та 17 фактів ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів, по одному факту організації незаконного переправлення осіб через державний кордон та виготовлення збуту продукції, що пропагують культ насильства, – розповідає Олег Кашперук. – Значна увага приділяється протидії незаконному поводженню зі зброєю. За 9 місяців 2020 року викрито 111 фактів незаконного обігу зброї. З незаконного обігу вилучено: 8 гвинтівок, 3 обрізи мисливських рушниць, 10 пістолетів, 8 гладкоствольних рушниць, 15 гранат, 6042 одиниць набоїв до нарізної зброї, 6 кг вибухової речовини (пороху) та 65 одиниць холодної зброї (ножі, кастети, палиці тощо).

На 40% більше викрито фактів незаконного обігу наркотиків (цьогоріч – майже 1000 злочинів). Задокументовано 19 кримінальних правопорушень, пов’язаних з організацією та утриманням наркопритонів та 318 фактів збуту наркотиків.

Інші злочини

Заступник начальника управління, начальник відділу моніторингу та аналітичного забезпечення управління патрульної поліції у Вінницькій області Олександр Гаркавюк розповів, що за 9 місяців 2020 року патрульним призначили для відпрацювання понад 37 тисяч завдань.

Патрульні склали понад 66 тисяч адміністративних матеріалів, з яких 61 919 – постанов та 4 530 – протоколів, на суму 15 мільйонів 509 тисяч гривень, з яких сплачено добровільно 12 мільйонів 198 тисяч грн.

Інспектори патрульної поліції винесли 23 тисячі постанов за порушення швидкісного режиму на загальну суму 6 мільйонів 226 тисяч 590 гривень. З них добровільно сплачено штрафів на суму 5 мільйонів 365 тисяч 313 гривень.

За 9 місяців цього року патрульними розкрито 845 злочинів. Серед яких 10 – хуліганство, 6 – грабіж, 42 – крадіжка, 43 – тілесні ушкодження, 32 – незаконне поводження зі зброєю, 398 – наркозлочини, 120 – підробка документів, 49 – знищення або підробка вузлів агрегатів, 10 – розбій.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що такі зустрічі з правоохоронцями здійснюються відповідно до вимог статті 88 Закону України «Про національну поліцію». Зокрема керівники територіальних органів поліції не менше одного разу на два місяці проводять відкриті зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування на рівнях областей, районів, міст та сіл з метою налагодження ефективної співпраці між поліцією та органами місцевого самоврядування і населенням.

Переглянути всі матеріали щодо цьогорічних місцевих виборів можна за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Передчасна агітація та пошкоджені білборди: ОПОРА про порушення під час виборчої кампанії на Вінниччині

Читайте також: Політична “благодійність”, карантин та доступність дільниць: як на Вінниччині готуються до місцевих виборів

Читайте також: Мера Козятина, який балотується від “Слуги народу”, не зареєстрували кандидатом на виборах

Читайте також: На Вінниччині побилися депутати і кандидати: аби припинити бійку, довелося стріляти

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.