Публікації за датами

  • 04 Жовтня/ 16:28
    Новини

    Публікація04.10.2016:28

    Автор:Юлія Плахтій

    Чотири кримінальні справи: у поліції розповіли про порушення виборчого законодавства на Вінниччині

На Вінниччині від початку виборчої кампанії до Єдиного обліку внесли відомості за 41 фактом порушення виборчого законодавства. Зокрема відкрито чотири кримінальні провадження. 

Про це розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Олег Кашперук 1 жовтня, під час зустріч представників Вінницької обласної ради з представниками керівного складу поліції Вінниччини та Управління патрульної поліції області.

Кашперук зазначив, що попередньо 2027 поліцейських залучено для несення служби на територіальних виборчих дільницях та дільничних виборчих комісій.

– Від початку виборчої кампанії до підрозділів поліції області надійшло 45 звернень про порушення виборчого законодавства, відомості про які внесено до Єдиного обліку за 41 фактом. З них 4 кримінальні провадження (одне закрито), 22 – списано до справи, проводиться перевірка за 11 фактами та складено 8 адміністративних матеріалів, – розповів правоохоронець.

Тяжкі злочини

Кашперук також повідомив, що протягом дев’яти місяців поточного року загальний рівень злочинності по області знизився на 10%. Розкрито 47,8% тяжких та особливо тяжких злочинів (1423).

Правоохоронці відзначають позитивні результати щодо попередження тяжких та особливо тяжких злочинів. Зокрема, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, умисних вбивств стало менше на 14,6% (43 проти 48), тяжких тілесних ушкоджень на 23,9% (36 проти 46), у тому числі зі смертельними наслідками на 35,3% (11 проти 17), розбоїв на 26,4% (25 проти 46) та пограбувань на 45,7% (119 проти 159).

Розкрито 39 вбивств, 34 тяжких тілесних ушкодження, у тому числі 10 – що спричинили смерть потерпілого.

Цьогоріч розкрито майже тисячу злочинів минулих років, затримано понад 400 осіб за вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, серед яких по 9 вбивць та розбійників, два ґвалтівника, 17 грабіжників, а також понад 300 крадіїв особистого майна та 46 шахраїв.

– Викрито два факти торгівлі людьми та 17 фактів ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів, по одному факту організації незаконного переправлення осіб через державний кордон та виготовлення збуту продукції, що пропагують культ насильства, – розповідає Олег Кашперук. – Значна увага приділяється протидії незаконному поводженню зі зброєю. За 9 місяців 2020 року викрито 111 фактів незаконного обігу зброї. З незаконного обігу вилучено: 8 гвинтівок, 3 обрізи мисливських рушниць, 10 пістолетів, 8 гладкоствольних рушниць, 15 гранат, 6042 одиниць набоїв до нарізної зброї, 6 кг вибухової речовини (пороху) та 65 одиниць холодної зброї (ножі, кастети, палиці тощо).

На 40% більше викрито фактів незаконного обігу наркотиків (цьогоріч – майже 1000 злочинів). Задокументовано 19 кримінальних правопорушень, пов’язаних з організацією та утриманням наркопритонів та 318 фактів збуту наркотиків.

Інші злочини

Заступник начальника управління, начальник відділу моніторингу та аналітичного забезпечення управління патрульної поліції у Вінницькій області Олександр Гаркавюк розповів, що за 9 місяців 2020 року патрульним призначили для відпрацювання понад 37 тисяч завдань.

Патрульні склали понад 66 тисяч адміністративних матеріалів, з яких 61 919 – постанов та 4 530 – протоколів, на суму 15 мільйонів 509 тисяч гривень, з яких сплачено добровільно 12 мільйонів 198 тисяч грн.

Інспектори патрульної поліції винесли 23 тисячі постанов за порушення швидкісного режиму на загальну суму 6 мільйонів 226 тисяч 590 гривень. З них добровільно сплачено штрафів на суму 5 мільйонів 365 тисяч 313 гривень.

За 9 місяців цього року патрульними розкрито 845 злочинів. Серед яких 10 – хуліганство, 6 – грабіж, 42 – крадіжка, 43 – тілесні ушкодження, 32 – незаконне поводження зі зброєю, 398 – наркозлочини, 120 – підробка документів, 49 – знищення або підробка вузлів агрегатів, 10 – розбій.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що такі зустрічі з правоохоронцями здійснюються відповідно до вимог статті 88 Закону України «Про національну поліцію». Зокрема керівники територіальних органів поліції не менше одного разу на два місяці проводять відкриті зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування на рівнях областей, районів, міст та сіл з метою налагодження ефективної співпраці між поліцією та органами місцевого самоврядування і населенням.

Переглянути всі матеріали щодо цьогорічних місцевих виборів можна за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Передчасна агітація та пошкоджені білборди: ОПОРА про порушення під час виборчої кампанії на Вінниччині

Читайте також: Політична “благодійність”, карантин та доступність дільниць: як на Вінниччині готуються до місцевих виборів

Читайте також: Мера Козятина, який балотується від “Слуги народу”, не зареєстрували кандидатом на виборах

Читайте також: На Вінниччині побилися депутати і кандидати: аби припинити бійку, довелося стріляти

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналістка
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.