Будівництво мосту з Вінниччини до Молдови оцінили в 25 мільйонів доларів

8:03
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 15:24

З Ямполя до Молдови планують побудувати міст через Дністер. Будівництво має розпочатись за декілька років і коштуватиме споруда близько 25 мільйонів доларів.

Нещодавно голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський відвідав митний пост «Ямпіль» в міжнародному пункті пропуску «Ямпіль – Косеуць» та ознайомився з роботою паромної переправи, яка з’єднує м. Ямпіль з молдовським селом Косеуць, повідомляють на сайті ОДА.

Будівництво мосту сполученням між Вінниччиною та Молдовою керівник області назвав наразі найактуальнішим проектом в контексті транскордонного співробітництва.

Наша головна прерогатива – економічна доцільність, – зазначив Владислав Скальський. –  Розбудова прикордонно-дорожньої інфраструктури на українсько-молдовському державному кордоні з будівництвом мостового переходу через річку Дністер дасть новий імпульс для розвитку прикордонних населених пунктів. Даний інвестиційний проєкт є особливо важливим для розширення транскордонного співробітництва обох країн.

За словами посадовця, Вінниччина незабаром презентуватиме цей проект на Інвестиційному форумі, який відбудеться 29 жовтня в Маріуполі за участю перших осіб держави. Мета проекту полягає в покращенні транспортного сполучення на кордоні з Молдовою для сприяння прискореного соціально-економічного розвитку як регіону, так і держави в цілому, а відтак – і сприяння збільшенню обсягів міжнародної торгівлі з Республікою Молдова та країнами ЄС.

В рамках проекту буде збудовано міст через Дністер та автомобільний пункт пропуску. Безпосередньо будівництво самої мостової споруди лише за попередніми підрахунками коштуватиме 25 мільйонів доларів (а згідно із курсом НБУ станом на 17.10.19, це становитиме 617 957 250 гривень). Загальна ж розрахункова вартість всього інвестиційного проекту складає 1,3 мільярди гривень. Необхідно також облаштувати об’єкти дорожньої інфраструктури обох держав з метою належного функціонування мостового переходу «Косеуць-Ямпіль».

Міст матиме протяжність 362 метри з будівництвом підходів до автомобільної дороги Т-02-02 «Могилів-Подільський – Ямпіль – Крижопіль – Бершадь – Умань» протяжністю 1,6 км та до дороги М-2 «Кишинів – Сороки» на території Республіки Молдова довжиною 5 км.

Основна реалізація проекту наразі запланована на 2021-2023 роки. Це, зокрема, будівництво мостового переходу, контрольно-пропускного пункту, будівництво підходів до автомобільних доріг після завершення етапу розробки необхідних технічних документів та підписання Угоди між КМУ та Урядом Республіки Молдова.

– За попередніми підрахунками, окупність даного проекту складає близько чотирьох років, а, відповідно до європейських стандартів, успішним вважається той проєкт, окупність якого менша п’ятнадцяти років, – додав Владислав Скальський. – Відтак, міст може стати важливою ланкою міжнародного автомобільного транспортного коридору від столиць прибалтійських країн до півдня і сходу Європи, а також забезпечити найкоротше сполучення між Києвом та Кишиневом. Наразі ж через Дністер існує тільки паромне сполучення, яке давно не відповідає потребам. Пропускна спроможність переправи незначна, однак попит існує доволі великий. Сьогодні понад 60 автомобілів та близько 1000 пішоходів перетинає пункт пропуску «Ямпіль» щоденно.

Техніко-економічне обгрунтування будівництва мосту через р. Дністер поблизу прикордонних Ямполя (Україна) та Косеуць (Молдова) виконане на замовлення Ямпільської райдержадміністрації. Згідно техніко-економічного обґрунтування, на четвертий рік міст стає окупним.

Додамо, що про плани щодо будівництва мосту говорять вже декілька років. Попердня орієнтовна вартість будівнитцва була в районі 50 мільйонів євро.

Фото з сайту Вінницької ОДА