Біля Вишенського озера “омолодили” верби. Комунальники кажуть – “до весни відростуть”. ФОТО

21:33
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Нещодавно багато вінничан, особливо мешканців Вишеньки й ті, які люблять прогулюватися узбережжям Вишенського озера, були шоковані змінами в рослинності прибережної зони. 

Крислаті верби, які росли вздовж пішохідної доріжки між озером і лісополосою та утворювали тінь над лавками, пообрізали.

Спиляли дерева не під корінь, проте зрізали найбільші гілки, перетворивши дерева на “скелети” без листя. Їх вінничани вже встигли назвати “кактусами”, з огляду на майже пустельний пейзаж, який тепер можна споглядати понад озером.

 

 

 

Попри те, що частини дерев спиляли вже кілька днів тому, зрізані гілки досі залишаються на місці скоєного. Вони нагадують перехожим, якими раніше були крони, котрі утворювали затінок.

Ми звернулися за розясненням ситуації до керівника КП “Вінницязеленбуд” Ігоря Любовського. За його словами, великі гілки позрізали, аби убзепечити відвідувачів парку від травмування.

– Буревій поламав верби, зламав гілки, ми мусили їх зрізати, аби вони не попадали. Цим вербам по 40-45 років, навіть старожили, які там мешкають, ще з дитинства ті верби пам’ятають, – пояснює Любовський.

Зі слів директора “Вінницязеленбуду”, верба – дерево дуже тяжке, і водночас – дуже крихке, тому й легко ламається. За його словами, те, що зробили з деревами комунальники, це – омолодження.

– Ми поставили їх на омолодження і наступного року вони будуть такі ж самі. Верба дуже швидко відростає, – запевняє Ігор Любовський.

 

Сподіваємося, що верби біля Вишенського озера послухаються комунальників і справді відростуть до весни. Адже гуляти обабіч озера без звичного затінку тепер, щонайменше, некомфортно.

Читайте також: Наламало дров: як Вінниця пережила шквал. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.