Наламало дров: як Вінниця пережила шквал. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:55
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Після трагічної звістки 10 березня, коли на Тяжилові повалене дерево вбило школярку на очах у матері, наступний день для міста та області виявився не легшим. 

Так, ранок 11 березня розпочався з маси повідомлень про дерева, які від вітру падали в різних районах Вінниці. У районі зупинки “Водоканал” старе дерево впало на контактну тролейбусну мережу, через що тимчасово зупинився рух і виник затор для автомобілів. Тоді ж стало відомо, що у Хмільнику внаслідок падіння дерева загинула 29-річна жінка. 

Приблизно в цей же час в самому центрі міста, на вулиці Оводова, впала електроопора – рух на цій вулиці також тимчасово припинили.

Фото Романа Ковальського

Інший стовп упав на вулиці Міліційній

Велика ялина рухнула на Європейській площі – дивом обійшлося без жертв.

На щастя, потерпілих не було і внаслідок падіння великого дерева на вулиці Порика: дерево впало у дворі та пошкодило вікна під’їзду.

Вінничани жартували з приводу пошкоджених вітром біл-бордів з рекламою кандидатів у Президенти. Вітер не зважав на політичну позицію того чи іншого кандидата: як у Вінниці, так і в інших містах України, де також лютувала стихія.

Вітер розвертав стовпи з дорожніми знаками, дерева падали і на машини, і на зупинки. В цих випадках також обійшлося без жертв.

Ніби торнадо пройшло парком Ющенка, де прямо на алеях лежали грандіозні дерева. Тут вони падають і без сильного вітру, але шквал наробив особливо великої трощі.

На диво, повалених дерев ми не помітили в парку Дружби народів – лише обламані гілки на алеях.

А ось до Центрального парку адміністрація закликала взагалі не заходити: на вхідні арки начепили обмежувальні стрічки.

А ще встановили попереджувальну табличку: на ній ідеться про якісь “гиляки”. Що чи хто такі гиляки, наскільки вони небезпечні, тварини це, рослини чи щось інше – так і залишилося загадкою. Але звучить страшно.

Нагадаємо, що гідрометцентр прогнозує збереження шквального вітру до кінця доби. Тож будьте обачними! Як поводитися під час подібних погодних умов – читайте нижче:

Під час сильного вітру намагайтеся не ходити під розлогими деревами, рекламними щитами, лініями електропередач та антенами, які можуть пошкодити пориви вітру. Водіям транспортних засобів слід обирати помірну швидкість та дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами” – йдеться у повідомленні ВМР.

У разі стихійного лиха та отриманні штормового попередження: уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про ситуацію та рекомендації про порядок дій; зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку; підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у печах; приберіть майно з двору та балконів до будинку (підвалу), поставте у гараж машину; щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; не користуйтеся ліфтами – електромережу можуть раптово вимкнути.

У матеріалі використані фото Андрія Качора, Миколи Геркалюка, з телеграм-каналу “ДВК ДТП/ЗАТОРИ ВІННИЦІ” та Романа Ковальського. 

Читайте також: У Вінниці шукають свідків трагічної загибелі школярки, на яку впало дерево

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.