Біля вінницького суду вимагали не поновлювати на службі поліцейського, обвинуваченого у вбивстві активіста. ФОТО

14:13
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 14 листопада, у Вінницькому адміністративному суді мало відбутися слухання справи про поновлення на посаді та виплати грошової компенсації колишньому поліцейському Сергію Пивовару.

Нагадаємо, що правоохоронця звинувачують у вбивстві громадського активіста Олександра Комарніцького. Подія трапилася 11 червня: тоді на зупинці громадського транспорту у Вінниці виник конфлікт між старшим лейтенантом Пивоваром та Комарніцьким, який їхав додому. Внаслідок сутички Олександр Комарніцький отримав числені травми голови та впав у кому. Не приходячи до тями, 23 червня Олександр Комарніцький помер.

На фото Олександр Комарніцький

Сергія Пивовара, який успішно займається бойовими мистецтвами, спершу взяли під варту. Однак у вересні суд змінив йому запобіжний захід на домашній арешт. За тим підозрюваний правоохоронець подав до суду позов, в якому вимагає поновити його на посаді та виплатити йому грошову компенсацію за “вимушені прогули”, маючи на увазі період перебування під арештом.

На фото Сергій Пивовар

Обвинувачений поліцейський не прийшов на суд

Сьогодні під стіни адміністративного суду на Брацлавський прийшли рідні та знайомі загиблого чоловіка. В руках вони тримали портрети вбитого Олександра Комарніцького та плакати, в яких вимагали від суду справедливого рішення у справі. Близькі Олександра обурені намаганнями Пивовара поновитися на посаді.

 

 

 

Зрештою суд розпочався о 13:00 під головуванням судді Руслани Дмитришиної. До судової зали, крім численних представників преси, прийшли також і рідні Комарніцького, зокрема його вдова Леся Комарніцька.

 

 

Проте на засідання не прибув ініціатор – Сергій Пивовар, так само як і його представник. Як пояснила суддя, Пивовар попередив суд про те, що не зможе бути присутнім на сьогоднішньому засіданні, позаяк зараз бере участь в іншому судовому розгляді в місті Могилів-Подільський.

 

У зв’язку з цим суддя запитала в сторони відповідача – представниці поліції – чи можна перенести слухання справи, на що поліцейська не заперечила. Датою наступного засідання визначили 20 грудня – колишній день міліції. Засідання розпочнеться об 11:00.

Після завершення засідання вдова Олександра Комарніцького Леся в коментарі журналістам сказала, що здивована спробами Пивовара поновитися на посаді та вважає, що така людина не має права працювати в правоохоронних органах. Водночас жінка відмовилися будь-яким чином коментувати те, як триває слідство по справі вбивства її чоловіка та навіть відповісти на запитання, чи довіряє вона слідству як такому.

Подібної позиції щодо перспектив обвинуваченого поліцейського повернутися на службу дотримується і поліція. У відділі комунікації обласного главку поліції повідомили офіційну позицію ГУНП у Вінницькій області:

– Юрист управління заперечуватиме задоволення позову колишнього працівника поліції Сергія Пивовара та відстоюватиме правомірність наказу про його звільнення. Ми будемо опротестовувати рішення, якщо його приймуть на користь Пивовара, оскільки вважаємо, що звільнення правоохоронця, який перевищив службові повноваження, було правомірне і обґрунтоване.

Історія питання

Нагадаємо, що обставини сутички між Комарніцьким та Пивоваром досі достеменно не відомі, однак за повідомлення Державного бюро розслідувань, 11 червня 2019 року “близько 23 години у м. Вінниця. працівник Київського відділення поліції Вінницького ВП, перебуваючи на службі запропонував громадянину бути присутнім у якості понятого під час проведення слідчих дій. Однак, громадянин спровокував конфлікт із працівником поліції та намагався вступити з правоохоронцем в сутичку. Як наслідок, у результаті конфлікту поліцейський відштовхнув громадянина та він упав на асфальтне покриття й отримав тілесні ушкодження.

Після цього громадянин був доставлений і госпіталізований до міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги з численними черепно-мозковими травмами”.”

Водночас люди, які знали Олександра Комарніцького, не вірять у інформацію, що її надають правоохоронці, а натомість характеризують загиблого як надзвичайно врівноважену людиною, яка ніколи б самостійно не спровокував сутичку зокрема з поліцейськими. Так само зазначають про те, що Комарницький отримав численні переломи, що навряд чи могли статися просто при падінні від поштовху.

Після смерті Комарніцького очільник Національної поліції відсторонив від виконання обов’язків начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Юрія Педоса на час проведення слідства. Того ж дня підозрюваному Сергію Пивовару оголосили підозру за ч. 3 ст. 365 КК України та обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Як зазначає Державне бюро розслідувань, кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством). У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати посади на строк до 3 років.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Вінницького поліцейського, підозрюваного у вбивстві активіста, випустили з-під варти

Читайте також: Помер Олександр Комарніцький, який постраждав під час конфлікту з вінницькими поліцейськими

Читайте також: Поліція вибачається за вбивство вінничанина, а вдова загиблого позивається до правоохоронців: подробиці візиту Князєва до Вінниці

Читайте також: “Поліція вбиває”: у Вінниці протестувальники вимагали відставки всього керівництва місцевої поліції. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.