Безумовна відвертість: як на вінницькому «AirFest» вперше виступив Стас Корольов. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:48
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вчора, 30 жовтня, у Вінниці вперше виступив музикант Стас Корольов – один з найвиразніших та найвідвертіших представників сучасної української музцени. Виступ відбувся в межах вінницького фестивалю «AirFest» в кінотеатрі «Росія».

Другий день фестивалю був найбільш «зарядженим» виступами: серед інших учора виступали вінницький свінгкор гурт «Hypnotunez», реп-гурт «Падваротня», електронний гурт «Kurs Valut» та Стас Корольов з презентацією альбому «O_x».

Близько 21:00 на сцену вінницького «ейрфесту» вийшов Стас Корольов, ексучасник гурту YUKO, який цьогоріч заявив про себе альбомом «O_x». Альбом отримав абсолютну більшість схвальних відгуків серед колег по цеху та сколихнув українську музсцену  потоком відвертості, гостроти та іронічності своїх текстів. Разом з музикантом на сцені грали діджейка та артдиректорка Настя Весна, барабанщик Олександр Явдик (музикант родом з Вінниці) та саксофоніст Андрій Бармалій.

 

 

 

 

 

Уже з перших секунд появи на сцені музиканта виникло відчуття, що це буде не просто виступ – на особливість дійства натякало навіть те, як Стас стояв на сцені за кілька секунд до початку виступу – вдивляючись у світло перед ним та випрямляючи плечі. Уже з перших секунд виступу музика та слова загриміли у залі та полетіли з «прицілом у серце» тих, хто слухав та вслухався у тексти.

Стас Корольов презентував свою єдину збірку пісень «O_x», яка є дуже автобіографічною та відвертою текстами роботою. Складний та музично різноманітний альбом дозволив слухачам протягом години дико танцювати та відриватися, «слемитися», або ж ціпеніти та слухати історії від людини, яка кожному відкривається прямо зі сцени (як під час треку «утаи-утаи», де музикант розповідає, як хлопчик поранив собі око у дитинстві).

 

Окрім цього в текстах музикант торкається дуже близьких тем для сучасної молоді, таких як оманливість соцмереж, небажання робити щось, дедлайнів, що «горять», особистісних переживань та психотерапії, але й також глобальних тем, як от теми війни з Росією. В інтерв’ю виданню «Слух» Стас Корольов розповів, що в цінностях гурту прописано, що у них «аудиторія, що одужує». Тому проговорюючи свої переживання та незручні думки у піснях, музикант робить свої виступи досить терапевтичними. Адже, аби справитися з токсичними чи небажаними речами, їх спочатку треба помітити та артикулювати.

Якщо обрати єдине слово, яким би можна описати Стаса Корольова на сцені, то авторка тексту обрала б таке – «vulnerable», що означає бути тотально відвертим, вразливим, але по-справжньому живим. І цю вразливість хотілося «ловити» зі швидкого речитативу Стаса, який «стріляв» словами прямо в очі та серця слухачів. У деяких моментах здавалося, саме так звучить «внутрішній голос» сучасної молоді, «яка одужує».

Фото – Зорини Гаджук

Читайте також: Шабаш, медитація та вимкнене світло: як “Dakh Daughters” і “Ragapop” виступили на Air Fest Vinnytsia. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Стус: Перехожий”: як пройшла медитативна камерна опера від акторів Центру сучасного мистецтва “ДАХ” у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Рух ‒ це життя”: яким був перформанс “Наскрізь” в холі колишнього кінотеатру “Росія” у Вінниці. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.