Без додаткових світлофорів: у міськраді відповіли на петицію щодо руху на перехресті вулиць Лялі Ратушної та Келецької

8:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінничанин створив петицію до міської влади з проханням врегулювати рух на перехресті вулиць Лялі Ратушної та Келецької. Звернення отримало підтримку містян й на початку квітня у міській раді надали відповідь. 

Вінничанин Дмитро Лозінський на початку березня створив петицію до міської ради з проханням врегулювати рух на перехресті для покращення виїзду автомобілів з вулиці Лялі Ратушної та підвищення безпеки на даній ділянці дороги. Зокрема, він пропонував встановити світлофори з усіх сторін перехрестя та збільшити час переходу для пішоходів принаймні на п’ять секунд.

Це звернення зібрало 360 підписів містян та його розглянули у міській раді. Відповідь опублікували у п’ятницю, другого квітня. У ній, зокрема, зазначили, що світлофор на перехресті побудований у 1992 році для безпечного переходу пішоходами проїзної частини. Цей світлофор жодним чином не регулює виїзд транспортних засобів з вулиці Лялі Ратушної: «Тобто водії, які здійснюють виїзд з зазначеної вулиці на вул. Келецьку повинні керуватися встановленими дорожніми знаками й правилами проїзду нерегульованих перехресть». 

– Цей спосіб проїзду відповідає існуючій інтенсивності руху транспортних засобів по вул. Лялі Ратушної й дає змогу здійснити виїзд транспорту у будь-який час, за умови пропуску транспортних засобів по головній дорозі та пішоходів, які переходять вул. Келецьку на дозволяючий сигнал світлофора. У часи найбільшої інтенсивності руху транспортних засобів по вул. Келецькій, виїзд з вул. Лялі Ратушної частково ускладнюється і можливий у більшості випадків лише у пішохідній фазі, проте у період спаду інтенсивності руху транспортних засобів, зазначена проблема не спостерігається.

Зображення з Google Maps

У міській раді додають, що запровадження повного світлофорного регулювання транспортних засобів по всіх напрямках на перехресті не зменшить час очікування для виїзду на вулицю Келецьку, оскільки при виїзді з вулиці Лялі Ратушної водії будуть змушені чекати дозволяючий сигнал світлофора.

– Застосування окремо світлофорного регулювання руху трамваїв на даному перехресті є вкрай небезпечним, оскільки відсутня нормативна видимість для учасників дорожнього руху, а саме водіям трамваїв обмежена оглядовість вул. Лялі Ратушної (праворуч), а водіям транспортних засобів, при виїзді з вул. Лялі Ратушної обмежена видимість трамваїв ліворуч.

Також розглянули запропонований варіант збільшення часу переходу дороги для пішоходів принаймні на п’ять секунд. У міськраді повідомили, що оскільки по вулиці Келецькій запроваджена «Зелена хвиля», тривалість циклу роботи світлофорів не може бути змінена.

Читайте також: У Вінниці просять врегулювати рух на перехресті вулиць Лялі Ратушної та Келецької. ПЕТИЦІЯ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.