Батьки немовлят зможуть отримати свідоцтво про народження дитини поштою

7:51
Автор: Vежа

Свідоцтво про народження дитини відтепер можна отримати «Укрпоштою». Така можливість доступна для всіх батьків новонароджених, які отримують послугу «єМалятко». 

У Міністерстві цифрової трансформації повідомляють, що за рік існування сервісу «єМалятко» понад 125 тисяч українців подали заявки й 83% батьків реєструють народження дитини саме через цей сервіс.

Тепер отримати свідоцтво про народження можна в поштовому відділенні (це коштуватиме 46 гривень) або ж замовити доставку кур’єром додому (66 гривень). зазначають, що оплата готівкою здійснюється при отриманні свідоцтва. Терміни доставки — до двох днів у межах області та до трьох днів у межах України з моменту оформлення свідоцтва у відділі ДРАЦС.

– У жовтні минулого року ми запустили комплексну послугу «єМалятко» і нею скористалися понад 125 тисяч українців. Сьогодні разом з партнерами запускаємо першу в історії України доставку державних документів і робимо послуги для батьків ще зручнішими. Відтепер не потрібно стояти в чергах, ходити по держустановах, кур’єр доставить свідоцтво про народження одразу до дверей. Ціль Мінцифри — зробити всі держпослуги такими самими швидкими та комфортними, — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

– «Укрпошта» вже тривалий час співпрацює з Міністерством цифрової трансформації в межах розширення послуг на порталі Дія. Мета нашого партнерства – спростити доступ українців до державних послуг, особливо в невеликих населених пунктах, де інші організації, крім «Укрпошти», не присутні. Тепер молоді батьки можуть подати заявку на реєстрацію дитини за кілька хвилин просто вдома, а за кілька днів отримати оригінал з доставкою до дверей. Це зручно, швидко і безпечно, — додала заступниця генерального директора «Укрпошти» з розвитку бізнесу Олена Стьопіна.

Щоб отримати свідоцтво, потрібно зареєструватися у сервісі «єМалятко» та при замовленні свідоцтва вибрати опцію «отримати поштою».

«єМалятко» — це дев’ять послуг за однією заявою для новонароджених дітей. Серед них: реєстрація дитини, оформлення допомоги при народженні, допомоги на дітей із багатодітних родин тощо. Отримання послуг за однією заявою позбавляє громадян відвідування декількох установ, заповнення великої кількості документів, витрати часу на ці відвідини та оформлення.

Читайте також: “єМалятко” онлайн: в Україні запровадили електронну довідку про народження дитини

Читайте також: У Вінниці вперше скористалися сервісом “е-Малятко”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.