“єМалятко” онлайн: в Україні запровадили електронну довідку про народження дитини

10:57
Автор: Vежа

В Україні запрацював перший електронний висновок про народження дитини “єМалятко”. В онлайн також планують перевести лікарняні довідки та листи непрацездатності. 

Про те, що сервіс “єМалятко” повністю в онлайн й завдяки цьому можна отримати електронну довідку про народження дитини, стало відомо під час презентації нових сервісів та цифрових послуг Diia Summit у Києві, який відбувся 5 жовтня, повідомляє Вінницька ОДА.

Підставою для реєстрації народження дитини є медична довідка від лікаря. Звісно, паперова. Насправді охорона здоров’я є сферою з найбільшою кількістю довідок. Звісно, всі вони паперові, сказав перший заступник очільника Мінцифри Олексій Вискуб, передає “Уніан”. – Тобто це відповідний запис у реєстрі системи eHealth і саме сьогодні (5 жовтня – ред.) ми спільно з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я України запустили модуль електронних медичних висновків в системі e-Health. І від сьогодні в Україні запрацював перший електронний висновок про народження дитини. Саме ця перемога дозволила нам зробити наступний крок в розвитку проекту «єМалятко». І відсьогодні цей проект стає повністю електронним.

На Diia Summit Мінцифри презентувало декілька нових документів у додатку “Дія”. Один з них – свідоцтво про народження дитини. Батьки можуть самостійно заповнити одну заяву на порталі та отримати декілька послуг. Серед яких, зокрема, реєстрація народження, визначення громадянства дитини, присвоєння ІПН, призначення допомоги при народженні тощо.

– Батьки семи мільйонів дітей відтепер завжди матимуть цей документ (про народження – ред.) у смартфоні. Вони зможуть зручно користуватися ним у будь-яких життєвих ситуаціях завдяки шерингу документів. Разом зі свідоцтвом про народження також відображатиметься актуальне місце проживання дитини, – вказано на сайті Міністерства цифрової трансформації України.

Він також додав, що до кінця року Мінцифри спільно з МОЗ планують перевести в електронний вигляд лікарняні довідки. Також в електронному вигляді будуть листи непрацездатності.

За словами Олексія Вискуба, у майбутньому всі медичні довідки повинні бути замінені на електронний медичний висновок й мати відповідний запис в електронній системі e-Health.

Послугу “єМалятко” від 1 січня цього року можна було отримати офлайн у пологовому будинку або ЦНАПі. Нею вже скористалися понад 20 тисяч родин. Тепер Мінцифри працює над тим, щоб перевести цей сервіс повністю в онлайн. Так, ще понад 380 тисяч сімей зможуть отримати послугу “єМалятко”.

Читайте також: У Вінниці вперше скористалися сервісом “е-Малятко”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.