«Амбітна ідея»: можливість будівництва мосту через Дністер обговорили Президенти України та Молдови

9:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вчора, 12 січня, до України завітала очільниця Молдови Майя Санду. Вона зустрілась з Президентом України Володимиром Зеленським. На зустрічі очільники держав обговорили, зокрема, можливість побудови мосту через Дністер. 

На брифінгу після переговорів з очільницею Молдови Майєю Санду, Президент України Володимир Зеленський озвучив плани будівництва мосту через Дністер. Про це повідомляє видання «Українська правда».

 

 

– У нас є амбітна ідея – будівництво сучасної магістралі, яка з’єднає Київ та Кишинів. З цією метою ми обговорили будівництво прикордонного мостового переходу через річку Дністер. Це скоротить подорож між столицями наших держав до 5 годин. Це також активізація торгівлі, спрощення транзиту, покращення міжлюдських контактів. У цьому контексті ми відзначаємо важливість спільної боротьби з контрабандою на українсько-молдовському кордоні. Особливо на його придністровській дільниці, – заявив Зеленський на брифінгу.

Водночас Майя Санду зазначила, що планують покращити дорожню інфраструктуру на шляху Кишинів – Сорока – Ямпіль – Київ. Це дозволить створити автомобільний транспортний коридор, який може стати найшвидшим маршрутом з центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.

Нагадаємо, що плани щодо будівництва мосту між Україною та Молдовою у Ямполі триває не один рік. У 2018 році новий міст між Вінниччиною та Молдовою оцінили у 50 мільйонів євро. Вже у жовтні 2019-го у Вінницькій ОДА повідомили, що будівництво має розпочатись за декілька років і коштуватиме споруда близько 25 мільйонів доларів.

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Читайте також: На Вінниччині планують збудувати міст через Дністер

Читайте також: Будівництво мосту з Вінниччини до Молдови оцінили в 25 мільйонів доларів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.