“А зараз вилетить пташка…”: у Вінниці триває виставка, присвячена історії фотомистецтва. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:05
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Наприкінці жовтня в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка, яка присвячена ретроспективі фотомистецтва. Серед експонатів представлені, зокрема, фотоапарати різних періодів, а також оригінали та фотокопії фотографій XX століття.

Відкриття виставки  “А зараз вилетить пташка…” відбулося 28 жовтня. “VежА” вирішила завітати до Вінницького обласного краєзнавчого музею, щоб подивитись, яка фотографічна техніка XX століття там представлена.

 

Авторкою фотовиставки є Ірина Кошевицька, проте нам не вдалось з нею поспілкуватись, оскільки вона захворіла.

Відтак, екскурсію нам радо провів художник Леонід Васильович Короленко, який також надав музею для виставки свою колекцію старої фототехніки минулого століття.

 

В наших фондах зберігалась певна кількість фотоапаратів і, щоб людям показати, як воно колись було, що це за “магія фотографії”, бо це була певна “магія” – ось так виникла ідея виставки, – розповідає Леонід Короленко.

 

 

 

 

Експозиція ретроспективи фотографії представлена з фондової збірки музею, а також приватних колекцій вінничан, зокрема, Володимира Суржикова.

На виставці ми побачили близько 30 фотоапаратів різних виробників та різної періодизації, які є робочими.

Так, ми помітили не лише знайомі більшості вінничан “Kodak” та “Polaroid”, якими ще зовсім нещодавно користувались в Україні, проте й більш старі експонати. Це, зокрема, і «Фотокор 1» 1930–1940-их років, середньоформатний двохоб’єктивний дзеркальний фотоапарат “Любитель” випуску 1950-1956 років, знайомий багатьом “Зеніт”, а також модель старого фотоапарата на тринозі періоду СРСР.

Леонід Короленко продемонстрував нам, як користуватись фотозбільшувачем “Таврія-302”, який використовувався для проєкційного друку з плівок у 90-ті роки минулого століття, а також розповів детальніше про фотолабораторію.

 

 

 

 

Цікаво також було побачити реконструкцію прототипу фотографічного апарату – “Камера-обскура” та механізм її роботи.

 

 

Крім цього, на виставці представлені оригінали радянських фотоапаратів “Мир”, “Чайка”, “Смена-8М”, “Київ” та першого радянського масового фотоапарата – “Фотокор №1”, а також фотоекспонометри, спеціальні чохли та старі об’єктиви.

 

Також ми побачили різноманітну фотографічну техніку та обладнання, необхідні для створення фотокарток, зокрема, глянцувач, фотозбільшувач, дальномір, фотопапір та плівки.

Для тих, кого цікавить саме історія фототехніки, є спеціальні стенди, на яких є короткий екскурс в історію фотографії: від винайдення першого фотоапарату, революції “Kodak” та “Polaroid” та військових фоторепортажів до перших світлин у медіа.

Всі охочі можуть сфотографуватись у фотозоні, яка стилізована під XX століття.

Як нам розповіли працівниці музею, в зал виставки фототехніки приходить чимало людей, особливо цікавляться старою фототехнікою діти шкільного віку.

Виставка триватиме до 31 січня 2022 року в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею за адресою: вулиця Соборна, 19.

Вхід до музею для дорослих – 30 гривень, для дітей – 20.

Фото – Зорини Гаджук

Читайте також: “Герої не вмирають”: у вінницькому краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену загиблим бійцям

Читайте також: “МЕТАХРАМ” у підземеллях: у Вінниці презентували виставку експериментального медіа-арту. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.