“Герої не вмирають”: у вінницькому краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену загиблим бійцям

14:50
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вчора, 13 жовтня, до Дня захисників і захисниць України у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Герої не вмирають» на вшанування пам’яті наших земляків, що загинули під час новітньої російсько-української війни.

Як повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Вінницький обласний краєзнавчий музей, виставка у 13-16 залах присвячена вінничанам, які загинули під час російсько-української війни.

В експозиції представлено особисті речі, нагороди, військова форма та спорядження, світлини та документи 22-х наших земляків-бійців. Виставку відкрили в рамках створення відокремленого підрозділу «Музей Мужніх».

 

Завдяки родинам загиблих та підтримці волонтерських організацій, працівникам музею вдалось зібрати матеріали про 22 з 260 загиблих бійців, а саме понад 200 предметів та більше ніж 300 цифрових світлин.

Окрім того, у стаціонарній експозиції Вінницького обласного краєзнавчого музею уже розміщені комплекси: Дмитра Майбороди, Костянтина Могилка, Юрія Коваленка, Сергія Зулінського.

 

 

– Зовсім не випадково, що виставка «Герої не вмирають» розгорнута на тлі іншого виставкового проєкту «Український революційний рух 40-х – 50-х років ХХ століття: Волинь – Поділля», присвяченого антинацистському та антирадянському спротиву ОУН та УПА. Адже часи різні, а ворог один і той самий, оскільки боротьба триває по сьогодні, – додають у музеї.

Виставка експонуватиметься до кінця року.

Нагадаємо також, вчора, 13 жовтня, Центр історії Вінниці презентував відео “Різні покоління – спільна мета”. Відео можна переглянути в цьому матеріалі:

Читайте також: “Різні покоління – спільна мета”: історики презентували відео, присвячене поколінням українських захисників і захисниць

 

Фото – з фейсбук-сторінки Вінницького обласного краєзнавчого музею

Читайте також: Вінницькі волонтери плетуть маскувальні сітки для українських бійців на Сході

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.