Публікації за датами

  • 16 Листопада/ 17:23

    Vinnytsia

    Публікація16.11.1717:23

    Автор:Дар'я Гоц

    У Вінниці протягом року влаштували понад дві тисячі культурних заходів для 650 тисяч глядачів

Понад дві тисячі концертів та фестивалі, сотні тисяч глядачів і менше 30 закладів, які працювали над культурним життям Вінниці протягом 2017 року. 

Про все це розповів директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук на засіданні виконкому сьогодні, 16 листопада, розповідаючи про хід виконання у 2017 році “Програми розвитку культури та мистецтва Вінниці на 2016-2020 роки”.

У міській раді порахували, що протягом 2017 року було понад 650 тисяч глядачів загальноміських мистецьких, інтерактивно-розважальних проектів та заходів; 13,7 тисяч кіноглядачів; 16,7 тисяч відвідали музей М. Коцюбинського; понад 50 тисяч користувачів бібліотек і майже 29 тисяч Інтернет-користувачів сайтів і блогів центральної бібліотечної системи. Міські клуби за інтересами та творчі колективи зібрали навколо себе понад 2,6 тисяч учасників, а у мистецьких школах наразі навчається більше, ніж 4 тисячі учнів.

У своїй доповіді чиновник розповів, що протягом року у Вінниці відбулось чимало свят, концертів та фестивалів, однак наймасовішими та наймасштабнішими були День Європи та День міста. До речі, у цьому році також започаткували нові просвітницькі та мистецькі проекти, зокрема: фестивалі “Великоднє диво“, “VinBookFest“, “Дні Японії у Вінниці“.

фестиваль Великоднє диво

Було започатковано міжнародну виставку дитячих малюнків “Мій край – мій дім”, вперше проведено живописний пленер “Кращий художник”, а також І-й міжнародний конкурс духової музики “Vin Venti“.

Живописний пленер Кращий художник

Культурою та мистецтвом міста наразі займаються 29 закладів: 17 бібліотек-філій, 5 шкіл естетичного виховання, 2 клубних заклади, кінотеатр “Родина”, музей М. Коцюбинського, камерний хор “Вінниця”, центр концертних та фестивальних програм, а також центр історії Вінниці.

У “Родині” було проведено декілька фестивалів іспанського, голландського, їзораїльського, польського кіно. Музей М. Коцюбинського приймав у себе персональні виставки та зустрічі вінничан із митцями.

Щодо мистецьких шкіл, там впроваджуються нові гуртки а відділення, аби популяризувати сучасні напрямки мистецтва: класи скульптури, естрадного танцю, валторни, синтезатора, шруп раннього естетичного розвитку, для дошкільнят – “Мистецькі речі для малечі” (арт-англійська та арт-няня).

У вінницькій школі мистецтв навчатимуть однорічних малюків

Призерами та дипломантами різноманітних фестивалів та конкурсів стали 1220 учнів мистецьких та клубних закладів. Дехто із них брав участь у міжнародних та всеукраїнських фестивалях і конкурсах у Болгарії, Польщі, Туреччині, Франції, а серед українських міст талановитих вінничан бачили у Дніпрі, Києві, Кропивницькому, Львові та інших містах.

До речі, вперше міський Палац мистецтв реалізував власні проекти, зокрема 8-годинний концертний марафон, який занесено до Книги рекордів України, а також прем’єра рок-опери “Ісус Христос – суперзірка” тощо.

Порівняно молодий заклад “Центр історії Вінниці” провів активну роботу з формування фондів музею: оцифровано понад тисячу фотографій з історії міста, які увійдуть до аудіовізуального фонду, взято на баланс меморіальну таблицю Л. Ратушній та музейну копію бойового прапора Третьої залізної дивізії Армії УНР.

Бойовий прапор Третьої залізної дивізії Армії УНР

Центр історії Вінниці за перший рік свої роботи провів 39 культурно-просвітницьких заходів.

Загалом у 2017 році департаментом культури було організовано 2,2 тисячі культурно-масових заходів.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.