Вінниця отримала прапор Третьої Залізної Дивізії УНР. ФОТО

15:19
Автор: Андрій Качор

На честь сотої річниці Вінниці як тимчасової столиці УНР, місто отримало копію бойового знамена Третьої Залізної Дивізії УНР.

Його продемонстрували сьогодні, 5 жовтня у приміщенні міської ради під час прес-конференції на честь фестивалю військово-історичної реконструкції “Вінниця – столиця УНР”.  

  • Бойовий прапор – це завжди дуже серйозна мілітарна реліквія, яка підкреслює неперервність військових традицій України. Цей прапор стане окрасою Першої філії майбутнього музею Вінниці – Музею тимчасової столиці. Наразі йдеться про одну кімнату в споруді обласного радіо, де колись була головна канцелярія Симона Петлюри. Це буде експозиція, присвячена місту саме в ті роки, коли Вінниця була тимчасовою столицею, – пояснює Олександр Федоришен, керівник КП “Центр історії Вінниці” .

Копію прапора виготовили за прикладом автентичного знамена Третьої Залізної Дивізії, яке знаходиться у Національному військово-історичному музеї. Загалом в Україні є дві такі копії: одну з них Президент Порошенко вручив військовикам під час цьогорічного параду на честь Дня Незалежності у Києві, інша – тепер є у Вінниці.

 

На запитання журналістів щодо яскраво-червоного забарвлення прапору історик пояснює, що вочевидь це продиктоване соціалістичним спрямуванням УНР.

 

Виготовлення копії прапору стало можливим завдяки особистій ініціативі міського голови Вінниці Сергія Моргунова та за сприяння Міністра оборони України. Саме виготовлення копії відбувалося під керівництвом відомого художника та геральдиста, автора численних українських нагород, президента ГО “Департамент воєнно-культурної антропології” Олекси Руденка.

Наразі прапор перебуває на балансі КП “Центр історії Вінниці” а згодом має стати частиною експозиції майбутнього Музею тимчасової столиці, який планують створити у Вінниці.

Фото Андрія Завертаного