Сьогодні, 17 червня, у Вінниці повинно було відбутись засідання у справі місцевих педагогів Чукавіна та Дзядика, які ще у 2018 році побили іноземного волонтера Фараса Аль Хурані та його сина. Однак розгляд справи по суті вкотре перенесли – цього разу через відсутність на суді свідків захисту.
Про це Vежі повідомила дружина Фараса Аль Хурані, Олена та його адвокат, Сергій Павлюк.
Дізнатись інформацію на самому судовому засіданні нам не вдалось, позаяк, як повідомили в прес-службі суду, на засідання обмежили допуск журналістів у зв’язку з карантинними обмеженнями.
Суддя Шидловський (фото з архіву Vежі)
За словами пані Олени, засідання вкотре перенесли через неявку свідків сторони захисту – з її слів, свідки не з’являються до суду вже кілька засідань. Скільки ж разів поспіль засідання відкладали, дружина та адвокат потерпілого уже не рахують.
Як розповів Сергій Павлюк, більшість доказів у справі ще не досліджувалась. Наступне засідання перенесли на завтра, 18 червня.
Історія конфлікту
Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці 2018 року на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.
Розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.
Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту).
Вже під час розгляду справи в суді обвинувачені зверталися до судді Шидловського з клопотанням долучити до матеріалів справи ухвалу, що фактично поновлює провадження, в якому вже Чукавін виступає потерпілим внаслідок тієї ж бійки. Також Чукавін хотів долучити до матеріалів і медичні висновки про власні травми, які він нібито отримав внаслідок згаданої сутички.
Однак через те, що це, фактично, два різних провадження й в “зустрічному” провадженні поки немає підозрюваного, суддя Шидловський згадані документи не долучив.
Як розповів раніше Veжі адвокат пана Фараса Аль Хурані Сергій Павлюк, притягнути чоловіків до відповідальності «по расовій неприязні не вийде, тому що склад злочину не той». Він пояснив, що між чоловіками зав’язалася бійка через ніби-то куріння в невстановленому місці, а не через нелюбов до людини іншої національності.
Тож наразі педагогам загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років (справу кваліфікують як Хуліганство, вчинене групою осіб, а також особою, раніше судимою за хуліганство – частини 2 та 3 статті 296).
Фото з архіву Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.