На базі одного із салонів краси відкрили естет-студію, в якій працюватимуть жінки, які потерпіли від домашнього насильства. Тут їх навчатимуть, надаватимуть психологічну підтримку, а також дадуть змогу заробляти самостійно.
“Часто жінка не може піти від чоловіка, бо фінансово залежить від нього”, – розповідає “Суспільному” представниця фонду ООН в Україні Анна Цицак. Щоб підтримати таких жінок, оголосили конкурс, відтак у Вінниці перемогла ініціатива від організації “Джерело надії” – а саме педикюрний кабінет в одному з салонів краси.
Саме тут працюватимуть жінки, які зазнали фізичного чи психологічного насилля. Обладнання закупили за гроші фонду ООН та української фундації громадського здоров’я.
Наразі у Вінниці є три жінки, які хочуть працювати у б’юті-індустрії (вочевидь, йдеться про працевлаштування у цій чи подібних естет-студіях), але спочатку вони мають пройти психологічну реабілітацію. Частину грошей з прибутку соціальне підприємство перераховуватиме для навчання жінок, які зазнали насилля.
– Ми будемо організовувати тренінгові навчання для жінок, де вони будуть підвищувати внутрішній потенціал, професійну майстерність, – каже Алла Студілко, голова правління організації “Джерело надії”. – Аби жінка була економічно спроможною та матеріально незалежною і жила без ситуацій насильства.
Вінничанка Тетяна Більо розповідає, що сама зазнавала психологічного насилля, але три роки тому розлучилася з кривдником. Розповідає, що довго не могла наважитися на розлучення через соціальні упередження та установки:
– Думала, що це ж діти є, а вони повинні мати батька. Вже три роки ми вільні, діти щасливі, ми спокійно лягаємо спати.
Конкурс на заснування соціальних підприємств триває.
ДОВІДКА
Коли просити про допомогу? Якщо в сім’ї вас б’ють, змушують займатися сексом без вашої згоди чи бажання, погрожують, знущаються, залякують, переслідують, принижують, забороняють або примушують працювати, позбавляють права лікуватися, забороняють навчатися чи обмежують будь-які ваші права та свободи. Куди дзвонити? Якщо ситуація критична і необхідне термінове втручання – дзвоніть в поліцію 102. Інші служби, де можна отримати подальшу безкоштовну юридичну та психологічну підтримку особи, які постраждали від домашнього насильства:
– Вінницька мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – (0432) 67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60. Основними завданнями мобільної бригади є реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, а саме: надання безпечного місця перебування, юридична консультація, психологічна допомога, соціальний супровід та робота з кривдником. Зокрема, завдання служби також передбачають реагування шляхом кризового та екстреного втручання.
– Безкоштовні “Гарячі лінії з попередження домашнього насильства”: 0 800 500 335 – національна, 116 123 – з мобільного, 0 800 75 04 75 – у Вінницькій області.
– Якщо ви погано себе почуваєте і не можете розібратися, що робити, за цими номерами можна отримати кризову психологічну підтримку: 7333 – національна “лінія довіри” Lifeline Ukraine, а також 0 800 500 335 або 116 123 – організація “Ла Страда-Україна”. За цими номерами можна анонімно поговорити з психологами, які порадять куди звернутися з тією чи іншою проблемою.
– Вінницький міський центр соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді – 0432 67 04 60.
Жінкам, які постраждали від домашнього насильства і яким немає де жити, надається безкоштовний прихисток у спеціальному притулку. Телефони: 067-382-87-45 та 050-444-68-08. Або дзвонити у Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: (0432) 67-04-60, або до ВОПО «Джерело надії»: (0432) 61-22-80 (телефонувати з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00).
Зазначимо, що з січня 2021 року у Вінницькому міському центрі соціальних служб розпочав роботу Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також кризова кімната.
У кризових кімнатах жінки разом із дітьми можуть перебувати до 10 діб. Адреса Денного центру: м. Вінниця, просп. Космонавтів, 30 (прозорий офіс), каб. 304. Адреса кризової кімнати не розголошується в цілях безпеки.
Фото – скріншоти з сюжету “Суспільного”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.