Облрада затвердила «медичну програму» до 2025 року

13:58
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 26 лютого, на позачерговій сесії Вінницької обласної ради депутати підтримали головний медичний документ Вінниччини на найближчі п’ять років – Програму «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини» на 2021-2025 роки.

“За” проголосували 64 депутати.

 

Як раніше повідомляв очільник облради В’ячеслав Соколовий, у документі, зокрема, передбачено: закупівлю медикаментів, затратних матеріалів та виробів медичного призначення (в тому числі й кардіовироби); лікування та профілактика серцево-судинних захворювань; підтримка педіатричної та неонатальної допомоги; а також – розгортання 80 “ковідних” ліжок на базі обласної інфекційної лікарні.

Також в програмі закладено 4 мільйони гривень на закупівлю кисневої станції (газового концентратора високої потужності), яка виробляє медичний кисень з повітря.

– Ми не будемо “прив’язані” до поставок, перебої з якими у нас вже почалися! Усі медзаклади мають кисневі рампи, мають пусті балони, та потужностей постачальника не вистачає, щоб системно та в повному обсязі заповнювати їх. Нагадаю, що на сьогодні ми працюємо з єдиним постачальником медичних газів, який забезпечує киснем всі наші заклади і обласного, і районного підпорядкування. Власники знаходяться в Житомирі, отримують скраплений газ із львівського хімкомбінату, – зазначив Соколовий.

Також ухваленим рішенням утворено обласний «Клінічний Центр інфекційних хвороб». До Статуту комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом Вінницької обласної Ради» було внесено зміни. Зокрема, змінили найменування Центру, а також мету та предмет його діяльності.

“Відтепер комунальне некомерційне підприємство обласної Ради матиме назву «Клінічний Центр інфекційних хвороб» та прийматиме відповідну категорію хворих. Центр профілактики та боротьби зі СНІДом і надалі обслуговуватиме населення, увійшовши до структури Центру інфекційних хвороб – зазначили в обласній раді.

Також повідомляється, що керівника медзакладу Ігоря Матковського депутати зобов’язали у місячний термін забезпечити державну реєстрацію Статуту, викладеного в новій редакції, і надати копію зареєстрованого Статуту управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області.

Обласна інфекційна лікарня працюватиме у вивільнених приміщеннях психіатричної лікарні №2, що у Медмістечку. Нині у лікарні розгорнуто 90 «ковідних» ліжок, ще 80 розгорнуть найближчим часом.

У документі вказано, що загальний прогнозний обсяг потреби у коштах, необхідних для реалізації Програми –  – 391 мільйон 749 тисяч 700 гривень.

Серед заходів Програми:

І. Підтримка та розвиток закладів охорони здоров’я області:

– Створення Клінічного Центру інфекційних хвороб Вінницької обласної Ради з ліжками інтенсивної терапії на базі КНП «Вінницький клінічний центр СНІДу Вінницької обласної Ради»

– Створення центру трансплантології в рамках пілотного проекту на базі КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради» та закладів охорони здоров’я області

– Забезпечення якісного лікування пацієнтів, в тому числі лікарськими засобами, що не увійшли до національного переліку та не фінансуються з державного бюджету.

– Придбання сучасного діагностичного та медичного обладнання для закладів обласного підпорядкування (зокрема закупівля кисневого генератора)

– Поточні та капітальні ремонти закладів охорони здоров’я комунальних некомерційних підприємств

– Забезпечення населення області медичними послугами, що не увійшли до державної програми медичних гарантій та мають стратегічне значення (зокрема – функціонування виїзної неонатальної та педіатричної консультативної бригади невідкладної допомоги та інтенсивної терапії)

– Забезпечення готовності закладів охорони здоров’я до прийому та лікування хворих на епідемічно
небезпечні інфекційні захворювання (COVID-19).

– Виплати одноразової допомоги (10 тисяч гривень) медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які захворіли на “ковід”.

II. Розвиток системи екстреної медичної допомоги Вінницької області

Окремо визначено заходи для розвитку системи екстреної медичної допомоги Вінницької області. Зокрема йдеться про:

– Вдосконалення оперативно-диспетчерської служби (створення єдиного інформаційного простору та єдиної системи надання догоспітальної меддопомоги, оптимізація маршруту виїздів бригад, зменшення середнього часу обробку виклику до 1 хвилини).

– Оновлення автопарку санітарними та спецавтомобілями з обладнанням

– Закупівля кисневого та діагностичного обладнання.

ІІІ. Розвиток та функціонування системи телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінницької області (об’єднання лікувально-профілактичних закладів області в єдину медичну інформаційну мережу).

ІV. Створення та розвиток системи громадського здоров’я. 

Читайте також: Депутатів Вінницької облради закріпили за територіальними громадами області. ПЕРЕЛІК

Читайте також: Разумков у Вінниці прокоментував справу Стерненка та виступив у обласній раді. ФОТО

Фото Марини Сербінович, головне фото – nisad.ngo

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.