Разумков у Вінниці прокоментував справу Стерненка та виступив у обласній раді. ФОТО

12:07
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні під час робочого візиту на Вінниччину очільник українського парламенту Дмитро Разумков дав брифінг для місцевих журналістів та прокоментував кілька актуальних питань. Зокрема про справу Стерненка та вірогідне ухвалення закону “Про колабораціонізм”. 

Візит голови Верховної Ради публічно розпочався з його участі в роботі чергової сесії обласної ради.

 

Сама сесія розпочалася із хвилини мовчання за загиблими воїнами на Донбасі, а також з виконання гімну України депутатами акапелла, позаяк запис національного славеня чомусь не увімкнувся.

 

 

Користуючись нагодою, під стінами обласної ради в цей час тривав мітинг ФОПів, які продовжують протестувати проти посилених карантинних вимог і надмірного, на їхню думку, податкового і фіскального навантаження.

Зрештою Разумков виступив з вітальним словом до обласних депутатів під куполом облради, а вже за тим дав брифінг для журналістів.

 

 

Під час брифінгу Дмитра Разумкова журналіст Vежі звернув увагу голови Верховної Ради на те, що в партії “Слуга народу” (яку він очолював та від якої обрався до парламенту), є дві позиції щодо резонансної справи, яка викликала всеукраїнський протест. Так, одна частина “слуг” зазначила, що “справа Стерненка є маркером крайнього ступеня недовіри до судової системи” і що “суспільство вимагає справедливості”. А інша – засуджує протести і “розцінює їх як тиск на органи влади та суд”.

Відповідаючи на це запитання, Разумков заявив, що також не хоче “тиснути на суд”.

 – Я вважаю, що повинно відбуватися по закону. В нас рішення суду – воно є. Якщо воно мені не подобається, або не подобається комусь іншому – в нас є апеляція, в нас є інші цивілізовані європейські механізми. Я не в праві як голова Верховної Ради давати оцінку діяльності суду. І в нас це незалежна гілка влади, і завтра будуть розповідати шановні журналісти, що я тисну або висловлюю свою позицію, яка може повпливати на результати діяльності паралельної вертикальної влади.

– А як громадяни?

– Я Вам відповів. Так само як і будь-який інший громадянин, який хоче жити в цивілізованому суспільстві, то ми повинні рахуватися з рішенням суду. Якщо воно нам не подобається, на сьогодні є багато механізмів, як можна досягнути своєї правоти. І на території України і давайте не забувати про ЄСПЛ.

Крім того Дмитро Разумков прокоментував і ситуацію навколо вірогідного ухвалення закону “Про колабораціонізм”.

– Я законопроект не читав, тому зараз прокоментувати мені важко щоб лишатися об’єктивним. У нас законопроекти можуть мати різні назви, я бачив дуже гарні, а потім коли ти розкриваєш законопроект – там плакати хочеться.

Нагадаємо, що згідно з програмою візиту, Дмитро Разумков відвідає «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної Ради», міжнародний аеропорт «Вінниця», підприємство «ГРІН КУЛ» UBC Group, завод з виробництва паркетної дошки ТОВ «Барлінек Інвест».

Під час поїздки Голова Верховної Ради України також ознайомиться з діяльністю ситуаційного центру комунального підприємства «Муніципальна варта»,

Фото Марини Сербінович