Політична реклама
Вже цієї неділі, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори. Українці обиратимуть міських, селищних та сільських голів, а також депутатів обласних, міських і районних рад.
В програмі “На часі” телеканалу ВІТА чинний міський голова Вінниці Сергій Моргунов розповів про готовність вінницької команди до місцевих виборів, а також відповів на запитання щодо готовності міста до боротьби з коронавірусом та сезонним грипом.
Зазначимо, що Сергій Моргунов – перший номер в списку партії “Українська стратегія Гройсмана”. Він веде до міської ради 54 кандидатів.
Боротьба з коронавірусом
– Наскільки великі ресурси та запаси для боротьби з пандемією має Вінниця?
– Наразі свій початок взяла друга “хвиля” коронавірусу, суттєво збільшилась щоденна кількість нових інфікованих, тож нам необхідно було збільшувати кількість ліжкомісць. В наших планах – до другої декади листопада забезпечити 500 “ковідних” ліжок та 404 кисневі точки в міських лікарнях Вінниці. Також наше завдання – забезпечити лікарні додатковим обладнанням: закупити 16 сучасних апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легень – авт.), 16 CPAP (апарати для штучної вентиляції легень – авт.) з відповідними моніторами для відстежування стану здоров’я.
Важливим є й забезпечення “ковідними” бригадами. В нас є дефіцит лікарів, тому було прийняте рішення щодо визначення муніципальної надбавки в розмірі 15 тисяч гривень для лікарів, 10 тисяч – для медичних сестер, 8 тисяч – для молодшого медичного персоналу.
Наразі половину вакансій ми вже заповнили і я думаю, що до другої “хвилі” ми будемо готові. Наприклад, до 1 листопада в 3-ій лікарні буде 45 додаткових ліжок, далі – 110 ліжок на базі 1-го пологового будинку, в тому числі – й для породіль. Це постійний процес, фінансовий ресурс на сьогодні є, адже ми змогли його закумулювати. Звісно, також важливо співпрацювати з обласною державною адміністрацією з точки зору єдиного медичного простору, чим ми й займаємось.
– Які шанси міста на подальший, безперервний розвиток та утримання тих лідерських позицій, які нам вдалося здобути раніше?
– Коронавірус вплинув і на економіку, і на розвиток територіальних громад, Вінницю, Україну та світ в цілому. Залежно від тих чи інших можливостей та викликів, кожна територіальна громада впоралася з цим по-своєму. В нас був відповідний фінансовий запас, ми швидко зробили секвестр бюджету (вимушене скорочення видатків – авт.). Звичайно, карантин вплинув на надходження до міського бюджету – десь мінус 30% в цілому. Точно ми знатимемо наприкінці року, коли будемо підбивати підсумки. Ми скоротили багато суттєвих капітальних видатків. Наприклад, будівництво доріг. Також скасували чи перенесли певні заходи, в тому числі святкові. Це було пов’язано і з карантином, і з фінансами. Таким чином ми збалансували бюджет та перенаправили ресурс на підтримку сфери охорони здоров’я та завершення стратегічних питань (наприклад, школа на Поділлі та стадіон), що мали бути вирішені цього року.
Що стосується подальшого періоду, ми будемо уважно дивитись, які в нас є можливості. На жаль, держава, на мою думку та, м’яко кажучи, йде в не зовсім правильному напрямку з точки зору боротьби з тими чи іншими викликами, особливо – економічного характеру. Для нас важливо, щоб економіка зберігала свій розвиток, щоб вона хоча б не уповільнювалась. Адже це й робочі місця, й податки до бюджетів різних рівнів. Для того, щоб критична інфраструктура та соціальна сфера міста працювала належним чином, необхідно, щоб працювала економіка.
ВИБОРИ
– Загалом, із чим вінницька команда “Української стратегії Гройсмана” йде на вибори?
– Ми йдемо з тим, що ми вже зробили й що плануємо далі робити. Останню каденцію та навіть трохи більше ми працювали над реалізацією Стратегії “Вінниця 2020”, що була прийнята ще 2013 року, коли міським головою був Володимир Гройсман. Реалізовуючи цю Стратегію ми маємо результат: шість років поспіль Вінницю визнають найкомфортнішим містом для проживання. Але, мабуть, не стільки рейтинги важливі, як те, наскільки вінничанам комфортно тут проживати, наскільки вони горді тим, що мешкають саме у Вінниці.
– Зараз ми йдемо на вибори з проектом Стратегії “Вінниця. 3.0” або “Вінниця-2030”. Було зроблено чимало, але ми чітко розуміємо, які виклики та завдання є у нас, що ми маємо завершити, де сконцентрувати уваги більше. Тому ми представляємо свою програму та своє бачення. Зокрема, що стосується багатоповерхової забудови – далі мають тривати ремонти, в тому числі капітальні, дворів, будинків.
Потрібно й надалі впроваджувати ті програми, які стосуються благоустрою, покращення якості доріг, мережі освітлення – особливо що стосується переходу на енергозберігаючі світильники. Наприклад, цьогоріч в рамках спільного проекту з НЕФКО завершуємо встановлення енергозберігаючих LED-світильників на Соборній. Буквально за тиждень будемо переходити на вулицю Пирогова, а далі – Келецька та Хмельницьке шосе. Далі нам потрібно забезпечити термомодернізацію дитячих садочків, шкіл. Є й більш глобальні завдання. Вони стосуються розвитку вінницького аеропорту, індустріального парку (створення щонайменше 12 тисяч робочих місць), завершення проекту Вінницького технологічного парку “Кристал” – створення майданчика для розвитку молоді.
Планів є дуже багато. Важливо, що наша команда “Української стратегії Гройсмана” точно розуміє, в якому напрямку потрібно рухатися. Ми точно знаємо, що довіру людей потрібно заслужити, щоб дивлячись людям в очі, не було соромно за все, що було зроблено в попередні періоди й що буде зроблено в майбутньому.
– Містяни звикли до так званої конструктивної монобільшості у міськраді. Ця монобільшість зазвичай співпрацювала з мером – так відбувалось і в період мерства Гройсмана, і за 5 років Вашої каденції. Чому міському голові важливо мати монобільшість у міській раді?
– Будь-яка міська рада не є політичним органом. Міський голова, за великим рахунком, не є політичною фігурою. Він більше пов’язаний з інфраструктурою, соціальною сферою, ремонтом доріг, випуском транспорту тощо.
Колись ми вже переживали такі часи, коли в міській раді вирішувались якісь приватні питання, сесії тривали два-три дні. Вінничани були незадоволені тим, в якому напрямку рухається наше місто, в якому стані була наша інфраструктура, як прибиралися дороги, як вивозилося сміття, в якому стані були наші школи й так далі. Я не кажу, що вже все ідеально зроблено, але зроблено було чимало.
Разом із тим для втілення планів, зокрема і “Стратегії 3.0 “, необхідно, щоб не було такого, як “лебідь, щука і рак”, коли міський голова має свої плани і їх реалізує, міська рада не підтримує ці плани, а тут ще є виконавчий комітет. Для того, щоб приймати ефективні рішення, потрібно працювати як єдиний монолітний організм. Потрібно брати на себе відповідальність за ці рішення, а не “переводити стрілки” одне на одного щодо того, хто винен, а хто ні. Для мене як міського голови, дуже важливо, щоб в міській раді була сформована більшість, більшість “Української стратегії Гройсмана” і я просив би вінничан підтримати “Українську стратегію Гройсмана” до Вінницької міської ради задля сталого, стабільного розвитку нашої територіальної громади та завершення наших розпочатих планів. (…)
– Також важливе питання про створення більшості в обласній раді від “Української стратегії Гройсмана”. Ми з Володимиром Гройсманом ведемо туди команду для того, щоб належним чином представляти інтереси всіх територіальних громад Вінниччини. Зазначу, що фактично “батьком” децентралізації в Україні є Володимир Гройсман, який дуже багато зробив для того, щоб територіальні громади розвивалися. В тому числі ті позитивні зміни у Вінниці – так само заслуга й самої децентралізації. Важливо, щоб вона жодним чином не згорталася.
Якщо говорити про обласну раду, то це теж достатньо серйозний представницький орган, який має працювати на те, щоб територіальні громади Вінницької області й місто Вінниця в тому числі – розвивалися. Так само в облраді ми будемо представляти Стратегію розвитку Вінницького регіону до 2030 року. Тому просив би підтримати “Українську стратегію Гройсмана” і до обласної ради, і до районної ради. Важливо прийти на вибори і зробити свій вибір, бо від нас всіх залежить, як будуть розвиватися наші територіальні громади.
– Будь-яка команда, яка йде на вибори, розраховує на перемогу. Щодо Вашої команди, то ви вже маєте такий досвід. Розкажіть, що складніше: здобути перемогу чи утримати довіру протягом п’яти років?
– Ми переживали це все не лише щодо виборів. Наприклад, коли Вінниця вперше шість разів поспіль ставала лідером рейтингу комфортності міст – ми пораділи. Але за цим стоїть велика робота, тут не можна, як-то кажуть, “відпочивати на лаврах” – треба працювати. І вибори, і рейтинги – це постійна робота, це підсумки твоєї роботи. Якщо люди тебе підтримали, значить, ти рухаєшся в правильному напрямку. Треба слухати людей, нам важлива підтримка людей. (…) Саме наша вінницька команда на чолі з “Українською стратегією Гройсмана” зможемо досягти позитивних результатів в розвитку міста Вінниці.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.