У Вінниці розпочалась муніципальна програма вакцинації «Стоп грип»

16:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

У місті стартувала програма «Стоп грип». Декілька тисяч доз вакцини вже направили до міських центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Завдяки програмі «Стоп грип» вінничани можуть зробити щеплення за півціни. Містян просять не зволікати зі щепленнями, адже найефективніше вакцинуватися за два тижні до прогнозованої епідемії грипу, повідомляють у сюжеті телеканалу «ВІТА».

 

– Вінниця – одне з перших міст, яке змогло закупити доволі велику партію – шість тисяч доз корейської вакцини GC FLU. Вона вже у Вінниці, вже розвезена по центрах первинної медико-санітарної допомоги й вінничани вже почали долучатись до традиційної програми запобігання грипу, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

«Стоп грип» існує з 2016 року. Всі вінничани мають право вакцинуватися за півціни: 130 гривень сплачує пацієнт і стільки ж – місто. Водночас діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування вакцинуватися можуть безкоштовно.

Для того, аби зробити щеплення за муніципальною програмою, необхідно мати декларацію з сімейним лікарем. Якщо у людини немає протипоказань, тоді лікар виписує рецепт на вакцину. З рецептом потрібно прийти в аптечний пункт, який є або в медичному закладі, або розташований найближче до нього, там потрібно сплатити половину вартості за вакцину.

Вже з квитанцією про оплату потрібно прийти до кабінету щеплень.

– Показуєте медичній сестрі кабінету щеплень чек, що ви оплатили половину вартості вакцини. Номер переписують, чек залишається у вас. З холодильника і наголошую – з холодильника – медична сестра дістає вакцину і при вас її відкриває та робить вам щеплення, – пояснює Олександр Шиш.

Нагадаємо, що цього року на 40% збільшили фінансування програми «Стоп грип». На придбання вакцин у міському бюджеті передбачили 4 мільйони гривень.

Грип та ГРВІ в області

За інформацією лабораторного центру МОЗ у Вінницькій області, станом на 16 жовтня в області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності  на грип та ГРВІ. Захворюваність склала 384 випадків на 100 тисяч населення та є на 32,1 % нижчим базового рівня. Впродовж минулого тижня за медичною допомогою з приводу  ГРВІ звернулось 5909 осіб, з них 1914 дітей.  Було госпіталізовано 40 осіб (25 дітей). Летальних випадків не зареєстровано.

Читайте також: У Вінниці на 40% збільшать фінансування програми «Стоп грип»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.