Антикризова програма: у Вінниці презентували заходи підтримки громади у зв’язку з карантином. ВІДЕО

14:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці планують створити тримісячний запас медикаментів, встановити муніципальні доплати незахищеним категоріям громадян, а також звільнити підприємців від низки платежів в межах Програми антикризової підтримки громади. 

Програму антикризової підтримки громади презентував міський голова Сергій Моргунов сьогодні, 19 травня під час онлайн-засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради. З його слів, місто має підготуватися до подібних викликів, зокрема і до другої хвилі захворюваності на коронавірусну хворобу.

Таким чином у міській владі розробили спеціальну програму, спрямовану на забезпечення додатковим ресурсом галузь охорони здоров’я міста, а також на підтримку соціально незахищених верств населення і місцевого бізнесу.

Охорона здоров’я

Зокрема у міські раді планують створити тримісячний запас медикаментів, засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів та засобів медичного призначення.

Також планується створити лабораторію ПЛР у міському лікувально-діагностичному центрі, вартість якої становитиме близько 6 мільйонів гривень. За словами міського голови, це потрібно для того, щоб збільшити кількість протестованих людей і на ранніх етапах виявляти захворювання.

“Це буде достатньо серйозне підсилення нашого обласного Лабораторного центру МОЗ України”, -зазначив міський голова.

Крім того міська влада планує розпочати підготовку резерву медичних кадрів на випадок спалаху хвороби, а також до збільшення ліжкового фонду медичних закладів.

Соціальна сфера

Також міська влада планує запровадити щомісячні соціальні доплати незахищеним категоріям населення. Вони стосуватимуться понад 14 тисяч пенсіонерів, непрацюючих осіб, людей з інвалідністю, а також людей, котрі доглядають за важкохворими дітьми.

Зокрема непрацюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких не перевищує 2000 гривень, непрацюючим особам, людям з інвалідністю з дитинства планується муніципальна доплата в розмірі 300 гривень на місяць. А Особам, які виховують неповнолітніх дітей з інвалідністю підгрупи “А” – 500 гривень щомісяця.

Ця програма діятиме з липня по грудень 2020 року.

Підтримка бізнесу

У цій частині презентації міський голова нагадав, що починаючи з 2016 року бюджетні надходження у Вінниці постійно зростали, зокрема завдяки малому і середньому бізнесу. “Проте настав той час, коли громада і влада має тепер підтримати самих підприємців”

Так, підприємців звільнять від сплати єдиного податку за квітень і травень. Також звільнять від сплати податку за землю та за нерухомість за березень. Це ж саме стосується і щодо орендної плати за користування комунальним майном.

Крім того підприємців звільнять від нарахування та сплати за договорами земельного сервітуту.

 

Також місцевому бізнесу мають частково компенсувати відсотки за залученими кредитами на розвиток підприємницької діяльності, та компенсуватимуть витрати роботодавців на ЄСВ за створення нових робочих місць. На ці заходи в бюджету планується закласти близько п’яти мільйонів гривень.

Водночас міський голова уточнив, що за кожне робоче місце буде компенсовано 1039 гривень, проте зарплата на таких робочих місцях має бути не менше мінімальної. Крім того такі підприємці мають бути зареєстровані або здійснювати свою діяльність на території Вінницької ОТГ. Така програма діятиме з квітня по травень включно.

Крім того на розгляд уряду будуть надіслані пропозиції щодо розстрочки податкових платежів, а також низка інших пропозиції щодо стимулювання розвитку економіки.

Також міський голова додав, що дана програма може бути доповнена і для цього міська влада буде консультуватися з усіма зацікавленими особами.

“Для нас настав той період, коли має згуртуватися вся громада, щоб ми достойно пройшли ці виклики, щоб наше місто і надалі залишалося найкомфортнішим в Україні”, – підсумував Сергій Моргунов.

Дана програма була ухвалена на засіданні виконавчого комітету, а тепер має бути розглянути міськими депутатами під час сесії міської ради.

Читайте також: Друга хвиля: поширення коронавірусу на Вінниччині в динаміці та графіках

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.