На Вінниччині планують створити єдиний електронний музейний квиток

12:34
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

На Вінниччині планують створити єдиний електронний квиток до найцікавіших музеїв області. Крім того ще створять єдиний туристичний маршрут по Вінницькій області, де позначать всі цікавинки та пам’ятні місця, які варто відвідати туристам.

Про створення єдиного музейного квитка розповів заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк під час засідання виконкому міської ради вчора 17 січня.

– Ми сь зараз готуємо для всіх музеїв єдиний електронний квиток, який дасть можливість всім бажаючим і гостям нашого міста та області відвідувати з суттєвою знижкою протягом певного часу всі без винятку музеї. Не тільки ті, які розташовані у Вінниці, а й поза містом. Зрозуміло, це ставка “Вервольф”, музеї, пов’язані з Леонтовичем (Марківка і в Тульчині)… – зазначив Ігор Івасюк.

Щоб дізнатись більше про єдиний музейний квиток та коли він може з’явитись, VежA звернулась до очільниці управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації Ольги Дернової. Вона пояснила, що ідея створення такого єдиного квитка виникла давно і вже є певні напрацювання. Щоправда, з певних причин раніше не вдалось втілити проект в життя. Тому нині роботи відновили, однак говорити, коли саме з’явиться такий квиток ще зарано.

– Зараз першочергово ми працюємо над створенням дирекції музейних закладів Вінниччини. Відповідно, коли завершиться сам процес створення дирекції, нам буде набагато простіше впровадити єдиний музейний квиток. Тому що всі найцікавіші музеї області будуть поєднані між собою, — пояснила Ольга Дернова. – Дай Бог, нас підтримає наша обласна рада в такій нашій ініціативі і я думаю, будемо планувати, щоб до кінця цього року це (створення дирекції – авт.) реалізувати.

– Ми опрацьовуємо процедуру створення дирекції. Це було давно заплановано і навіть були здійснені перші кроки та доручення попереднього керівництва області. Ми відновлюємо всі напрацьовані матеріали, осучаснюємо їх, тому що документам вже понад п’ять років. Ця ідея витала в повітрі, але не була доведена до кінця.

Очільниця управління культури та мистецтв також додала, що оскільки обласний бюджет на 2020 рік вже затверджено, вони не зможуть займатись безпосередньо розробкою самого квитка і поки що працюватимуть над організаційними питаннями.

Чиновники не планують покладатися лише на обласний бюджет і мають намір також шукати грантові програми, в яких зможуть взяти участь, щоб втілити принаймні перші етапи.

– У нас також дуже багато пам’яток архітектури та палаців, які ми хочемо поступово відновлювати. Будемо шукати грантові програми для того, щоб десь відродити, а, можливо, врятувати те чи інше місце в нашій області. Тому це все ще в перспективі, такі першочергові кроки.

 

Крім того, мають намір створити єдиний туристичний маршрут по Вінницькій області, де буде позначено всі цікавинки та пам’ятні місця, які варто відвідати туристам.

– Тут мова йде не лише про музеї, а й про наші пам’ятки архітектури, цікаві місця, пов’язані з видатними особистостями. Тобто, ми зробимо таку мапу цікавих місць, куди включимо й музеї також. На перспективу є дуже багато ідей та напрацювань і будемо намагатись все впровадити в життя.

Окремо планують об’єднати театрально-видовищні заклади та працювати над створенням єдиного квитка для них. Це обласний академічний музично-драматичний театр Садовського, академічний обласний театр ляльок, а також обласна філармонія. Також мають намір зробити бібліотечний абонемент в електронному вигляді.

Читайте також: Від насіння до полотна: на Вінниччині з’явився унікальний Музей ткацтва. ФОТО

Читайте також: На Вінниччині створять музей п’яти народів. ФОТО

Читайте також: Поділля Incognita: палац у Немирові та «Скіфські вали». ФОТОТРІП

Читайте також: Поділля Incognita: найдавніший храм Європи у скелі, козацька Буша та «український Версаль»

Читайте також: Поділля Incognita: Німецький млин, церква у Печері та містика мавзолею Потоцьких

Читайте також: Містична Вінниччина. VежА презентує ролик про перлини південного Поділля. ВІДЕО

Читайте також: ТОП-5 «не форматних» музеїв Вінниці: від єврейського кота до «антиросійських» марок УНР

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.