-
10 Січня/ 14:38
Vinnytsia
Публікація10.01.2014:38
Реклама за правилами: у Вінниці визначили стандарти вивісок у місті
У Вінниці розробили та вже ввели в дію Правила розміщення вивісок на території нашого міста та Десни.
Відтепер всі таблички мають гармонійно поєднуватись з фасадом будівлі, бути певного кольору та висоти, а ще відповідати нормам, які окремо встановлені в п’ятьох умовних зонах Вінницької ОТГ.
Відповідне рішення “Про упорядкування зовнішнього вигляду будівель, вулиць і території, збереження історико-архітектурного середовища та створення сучасного інформаційного простору” підтримали на черговій сесії міської ради 27 грудня 2019 року.
Правила стосуються всіх власників вивісок чи табличок на будівлях, елементах міського середовища та об’єктах благоустрою. При цьому неважливо, юридичною чи фізичною особою-підприємцем є власник таблички (незалежно від форм власності).
Водночас, дія Правил “не поширюється на відносини, які виникають при встановленні засобів зовнішньої реклами на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади (ВМОТГ).
Територія ВМОТГ поділена на зони зі своїми особливостями:
– зона 1 – вулиця Соборна та прилеглі до неї вулиці (загалом 15 вулиць);
– зона 2 – 59 вулиць, що належать до центрального історичного ареалу;
– зона 3 – 61 магістральна вулиця міста загального та районного значення;
– зона 4 – всі інші вулиці, проїзди та провулки на території Вінниці та Десни;
– зона 5 – вулиці, що розміщені на околиці міста (об’їзна дорога).
Якими мають бути вивіски
Вивіска як елемент об’єкта архітектури може бути виконана у вигляді таблички. Площа поверхні вивіски обмежена – до 3 квадратних метрів.
Вивіски чи таблички мають “вписуватися” в загальну стилістику будівлі чи споруди, й встановлювати їх потрібно без втручання в несучі конструкції, щоб вони легко демонтувалися та не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд.
Вивіска може бути виконана у вигляді окремих об’ємних або плоских літер, прикріплених безпосередньо на стіні або до прозорої основи або ж до спільної основи в колір фасаду. Табличка має бути такої ж висоти та кольору, як інші вивіски на споруді.
Кабелі живлення світлових елементів, сигналізації та інші технічні засоби мають бути вмонтовані в короби, які пофарбовані в колір фасаду, або прикріплені таким чином, щоб бути непомітними для пішоходів.
Що заборонено
Забороняється встановлювати вивіски, що відтворюють зображення дорожніх знаків, розміщувати їх на об’єктах незавершеного будівництва, використовувати засоби освітлення, направлені безпосередньо у вікна житлових приміщень.
Також таблички не мають перекривати скляні поверхні віконних, вітринних і дверних отворів більше ніж на 1/3 площі їх поверхні, перекривати балкони, архітектурний та скульптурний декор фасадів будівель.
Не допускається розміщення вивісок:
– на фасаді вище першого поверху (крім випадку, якщо власнику вивіски належить уся будівля або розміщення вивіски вище від першого поверху передбачено її проектною документацією).
– із закриттям балконів, архітектурного та скульптурного декору фасадів будівель (елементів архітектурної пластики в оздобленні фасаду)
– із перекриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків, охоронних знаків будівель, що є пам’ятками архітектури, табличок з позначенням місця розташування елементів мереж інженерних комунікацій;
– із розміщенням понад двох вивісок і/або табличок для одного суб’єкта господарювання;
– на об’єктах благоустрою в межах 1–3 зон.
В межах зони 1 (Соборна та прилеглі вулиці) не допускається розміщення лайтбоксів та моніторів, рухомих рядків, конструкцій з динамічною (що пульсує) підсвіткою. Лайтбокси з використанням банерної тканини допускаються в межах зон 4-5.
Терміни виконання Правил та відповідальність
Власники вивісок, залежно від розташування об’єктів, мають привести їх у відповідність до встановлених вимог в певні строки. Зокрема зона 4 – впродовж року, зона 5 – двох років, зона 3 – упродовж трьох місяців після затвердження кожної окремої схеми комплексного розміщення вивісок на відповідних будівлях та вулицях, згідно з умовами, передбаченими затвердженою схемою.
Вивіски демонтують, якщо вони не відповідають вимогам Правил щодо виготовлення чи розміщення, вивіска з порушеннями не має власника чи належить організації, що припинила свою діяльність, а також ті вивіски, які містять знаки для товарів та послуг, що не належать власнику вивіски.
Усувати порушення, з якими були встановлені таблички, потрібно протягом 30 днів після отримання повідомлення-попередження. Про усунення порушень власник інформує робочий орган шляхом подання звернення із зазначенням номера та дати повідомлення-попередження, а також документами, що підтверджують усунення порушень.
Якщо усунення порушень неможливе, власник має демонтувати вивіску.
Водночас, жодної інформації про штрафи в Правилах немає. Натомість були прецеденти, коли, наприклад, власника вивіски з порушенням штрафували за статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). Покарання – штраф від 850 до 1700 гривень.
Що робити власникам вивісок?
Щоб замінити вивіску чи встановити вивіску, до “Прозорого офісу” потрібно надати звернення (є в Документі), згоду власника будівлі, фото (щонайменше 10Х15 см) місця запланованого розташування вивіски, а також макет та ескіз вивіски з усіма її характеристиками.
Для розміщення вивіски на пам’ятках національного або місцевого значення та на об’єктах благоустрою потрібна письмова згода власників місць їх розташування або вповноважених ними органів.
При розміщенні вивіски із зображенням знаків для товарів і послуг додатково потрібно надати копію свідоцтва про реєстрацію знаку для товарів і послуг або ліцензійного договору на право використання особою знаку.
Також потрібно надати копію документа, що засвідчує право власності (користування) особою будівлею (будинком, спорудою), приміщенням, де особа здійснює діяльність і має намір розмістити вивіску (табличку).
Висновок щодо відповідності намірів розміщення вивіски вимогам законодавства і цих Правил має бути надано протягом десяти робочих днів. Також вносяться відповідні відомості до відкритої електронної бази з питань розміщення вивісок, визначається дата проведення обстеження місця розташування вивіски.
Роботи з монтажу та демонтажу вивіски виконує власник вивіски чи вповноважена ним особа, він забезпечує експлуатацію та утримання вивіски в належному естетичному та санітарно-технічному стані.
Якщо під час монтажу/демонтажу пошкоджено фасад чи благоустрій території, власник зобов’язаний усунути всі пошкодження в десятиденний строк власним коштом.
Додаткові сервіси
Також профільним департаментам міськради доручено створити на сайті ВМР спеціальний електронний сервіс для прийому електронних звернень. Зокрема йдеться про фіксацію та обробку інформації про факти порушень встановлених вимог.
Окрім того доручено створити відкриту електронну базу з питань розміщення вивісок. Сервіс міститиме акти обстежень, висновки про відповідність/невідповідність розміщення вивісок, інформацію про вжиті заходи реагування на виявлені порушення (зокрема про запланований та здійснений демонтаж).
В базі також буде вся інформація про затверджені схеми комплексного розміщення вивісок на будівлях та вулицях.
Повний текст Правил з усіма додатками читайте за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Нагадаємо, що наводити лад із рекламними вивісками почали з 2017 року. Влітку 2018 року підприємці, які мають бізнес по вулиці Соборній, почали демонтовувати вивіски, встановлені із порушенням норм. Торік з неправильними вивісками боролись на вулиці Замостянській.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.