Екологія, мистецтво і джерело життя: читачі Vежі підбили підсумки 2019 року для Вінниці

17:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

До завершення 2019-го лишається зовсім мало часу, і сьогодні Vежа підбиває підсумки року спільно зі своїми читачами. 

Протягом тижня вінничани обирали головні події, явища, постаті, перемоги та скандали цього року для нашого міста. Загалом в п’ятьох номінація проекту “Підсумки року” на Vежі, наші читачі віддали понад три тисячі своїх голосів.

Людина року

Найбільша увага була прикута до номінації “Людина року”: тут кілька разів змінювалися лідери, дехто з номінантів залучав до голосування власні групи підтримки, але зрештою ми отримали наступні результати.

Людиною року за версією читачів Vежі стала юна вінничанка Марія Ошовська. Протягом року вона ініціювала та реалізувала відразу низку екологічних ініціатив. Маша успішно спонукала місцеві кав’ярні пропагувати відмову від одноразового посуду, впливала на школи, аби вони відмовилися від неекологічних традицій, створила арт-проект у власній школі, й зрештою – запустила еко-шатл спільно з “Вінницькими вовками”. 

Марія Ошовська отримала 29% голосів наших читачів та посіла перше місце в рейтингу.

На другому місці опинилася Тетяна Довгань, яка лідирувала тривалий час протягом голосування і зрештою здобула 24% читацької підтримки. Жінка, яка фактично вирвала свого чоловіка з рук смерті, з огляду на діагноз Cергія Довганя та стислі строки, в які мала відбутися пересадка донорського органу в зв’язку з рідкісною хворобою.

Числені флешмоби, благодійні змагання, акції привернення уваги до проблеми донорства взагалі: Тетяна Довгань “підняла на вуха” всіх, кого змогла і зрештою врятувала життя рятувальника.

На третій сходинці опинився Ігор Салецький: саме він опинився на вістрі релігійної “війни” між Православною церквою України та Московським патріархатом на Вінниччині.

Попри числені атаки, які на нього здійснювали служителі російської церкви та українські правоохоронці, Салецький та його прихильники вже зараз починають перемагати.

 

Подія року

Лідер цієї номінації також змінювався кілька разів, але зрештою найбільшу кількість голосів отримала просторова “перемога”. Перше місце – за реконструкцією вулиці Замостянської: найбільша просторова зміна на Замості за останні роки. 

На другому місці опинилося запровадження електронного квитка в громадському транспорті міста. Попри низку складнощів, які передували реалізації цього проекту, вінничани оцінили можливість безготівкової сплати за проїзд в трамваях і тролейбусах. 

Третю сходинку, відставши від “срібла” лише на 1%, здобула не менш важлива подія: початок будівництва у Вінниці найбільшого у світі заводу з виробництва зимового спортивного спорядження від бренду Head.

Скандал року

Очікувано, першу сходинку в номінації “Скандал року” отримав конфлікт між Водоканалом та “Вінницяобленерго”, в результаті якого місто тримали в напрузі тривалий період, погрожуючи припиненням водопостачання всій Вінниці. Зрештою, одного разу місто таки лишилося без води на кілька годин.

Сподіваємося, що після зміни балансоутримувача Водоканалу, ситуація почне змінюватися на краще хоча би поступово.

З невеликим відривом другу сходинку в цій номінації посіла жахлива історія зі знущанням над людьми у Плисківському психоневрологічному диспансері.

Попри всеукраїнський резонанс, директора інтернату звільнили “за власним бажанням”, а профільного заступника голови ОДА, не зважаючи на рекомендації депутатських комісій, лишили на посаді. 

Не менша увага цього року була прикута і до трагічної події зі спричиненням смерті громадському активісту Олексію Комарніцькому від рук поліцейського сергія Пивовара.

Правоохоронця майже відразу звільнили зі служби, однак він продовжує спроби поновитися на роботі.

Фестиваль року

Цьогоріч Вінниця мала кілька справді вражаючих фестивалів, у можливість появи яких на Вінниччині мало хто міг би мріяти ще кілька років тому. Однак тепер між ними – значна конкуренція.

Хоч флагманом і лишається Air Гоголь Fest, який “порвав” цьогорічним лайн-апом, збільшенням локацій та рештою атракцій, інші фестивалі зайняли власну нішу, і зайняли щільно.

OperaFest Tulchyn міцно утримує позицію головного оперного open-air країни, фестиваль “Вінниця – столиця УНР” претендує на звання найяскравішого фестивалю військово-історичної реконструкції в Україні, а еко-фест “ДІЛИ” продемонстрував, що масштабну подію можна влаштувати, маючи лише запал і безмежну мотивацію.

Перемога року

Попри відразу п’ять справді значних перемог міста в тому числі й на міжнародній арені, з великим відривом цьогоріч перемогла вже традиційна для міста подія. Адже Вінницю вже вп’яте поспіль визнали найкомфортнішим містом України!

Такими підсумки цього року стали від наших читачів. А ми свого року бажаємо, аби місто не зупинялося у своєму розвитку й у 2020-му, і попри всі складнощі – рухалося вперед. Нас чекає багато викликів, але ми впевнені – і багато перемог.

З прийдешнім Новим роком всіх!