Публікації за датами

  • 25 Листопада/ 12:00

    Vinnytsia

    Публікація25.11.1912:00

    Автор:В'ячеслав Луцков

    Справу вбивства вінницьким поліцейським громадського активіста передали до суду

Справу вбивства вінницьким поліцейським Сергієм Пивоваром громадського активіста Олександра Комарніцького передали до суду. Так, за перевищення своїх службових повноважень, що призвели до смерті людини, Сергію Пивовару загрожує до 10 років в’язниці.

Як повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань, обвинувальний акт щодо правоохоронця склали за ч. 3 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинили тяжкі наслідки).

Нагадаємо, 11 червня на зупинці громадського транспорту у Вінниці виник конфлікт між старшим лейтенантом Пивоваром та Комарніцьким, який їхав додому. Внаслідок сутички Олександр Комарніцький отримав чисельні травми голови та впав у кому. Не приходячи до тями, 23 червня Олександр Комарніцький помер.

Олександр Комарніцький

Сергій Пивовар (фото Національної поліції)

Так, під час досудового розслідування встановили, що правоохоронець запропонував громадянину бути понятим під час вилучення бойових припасів. Отримавши відмову, між ними виник конфлікт, в результаті якого, Пивовар завдав чоловіку удар кулаком в обличчя. Від удару потерпілий впав та вдарився головою об асфальтне покриття. Встановили, що саме від отриманих ушкоджень чоловік помер у лікарні, не приходячи до свідомості.

Після смерті Комарніцького очільник Національної поліції відсторонив від виконання обов’язків начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Юрія Педоса на час проведення слідства. Того ж дня Сергію Пивовару оголосили підозру за ч. 3 ст. 365 КК України та обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Крім цього, Пивовара 60 діб утримували під вартою.

   

Однак 14 листопада відбулося перше судове засідання вже за позовом Сергія Пивовара, в якому той вимагає поновити його на посаді та виплатити йому грошову компенсацію за “вимушені прогули”, маючи на увазі період перебування під арештом. Втім на це засідання до Вінницького окружного адміністративного суду правоохоронець не з’явився.

Наразі, якщо вину правоохоронця у “перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинили тяжкі наслідки” доведуть, то йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати посади на строк до 3 років.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: Біля вінницького суду вимагали не поновлювати на службі поліцейського, обвинуваченого у вбивстві активіста. ФОТО

Читайте також: “Поліція вбиває”: у Вінниці протестувальники вимагали відставки всього керівництва місцевої поліції. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
В'ячеслав Луцков

Дякуємо!

Тепер редактори знають.