150 доларів на місяць вимагали військові пенсіонери у Вінниці на лютневому морозі під стінами ОДА. ФОТО

11:37
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Міцний лютневий мороз під -14 та рішення уряду про збільшення пенсій силовикам протягом двох років не зупинили вінницьких ветеранів МВС та інших протестувальників, аби зібратися сьогодні, 27 лютого під стінами ОДА.

Як і раніше, місцеві військові пенсіонери, яких цього ранку зібралося понад сто осіб, вимагали підвищення пенсійного забезпечення. Попередня обіцянка Кабміну підняти пенсії удвічі до 2020-го року протестувальників не задовольнила, і наразі вони вимагають мінімального рівня пенсій, встановленого, за їхніми словами, Організацією Об’єднаних Націй. Як написано на транспарантах протестувальників – ідеться про суму щонайменше $5 на добу, тобто 150 доларів на місяць.

 

 – Те, що пропонує нам Уряд – підвищити пенсії протягом двох років – нам не підходить!, – говорить один з протестувальників біля мікрофона та наголошує, що пенсіонери вимагають підняття пенсій негайно.

Поруч з вимогами здійснити перерахунок пенсійних виплат, з імпровізованої сцени лунають також заклики відправити владу у відставку: починаючи з міністра соцполітики Андрія Реви, і завершуючи усім складом Кабміну. Дефініції вже звичні: “бандити”, “бариги”, “злодії у владі” та вигуки “Геть!”.

Журналіст “33 каналу” Роман Ковальський також відзначив підтримку протестувальниками дій Путіна, який “робить добре Росії”:

– Ми будували цю країну все своє життя, а ці бариги за 26 років її досі не можуть розграбувати!, – емоційно каже в мікрофон старший чоловік у камуфляжі.

 

Прикметно, що серед лідерів протесту – більшість тих, хто протестував проти встановлення меморіалу Небесній сотні “Дерева свободи”, що днями відкрили на майдані Небесної сотні у Вінниці. Незмінний координатор протесту – очільник Партії пенсіонерів у Вінниці та соратник Віктора Медведчука Віктор Маліновський.

На мітингу кілька разів згадують про морозну погоду та закликають завершувати протест, хоча дехто поривається зайти в середину ОДА “до Коровія”, а хтось у натовпі вже традиційно закликає перекрити рух Соборною. Проте координатори пікетування відмовляють людей від такої ідеї та нагадують, що скоро має відбутися велика акція в Києві з аналогічними вимогами.

Менш ніж через годину від початку пікетування один з лідерів мітингу зачитує резолюцію, де закликає Вінницьку обласну раду підтримати вимогу протестувальників-пенсіонерів та направити відповідне звернення до Кабміну. Всі одноголосно підтримують ідею, а за тим до мікрофону знову виходить Віктор Маліновський.

– Товарищи, не забудьте сдать все транспаранты! Дальше ждем сигнала с Киева, а пока будем координировать свои действия через Фейсбук, – сказав пан Віткор вже кільком десяткам змерзлих пенсіонерів, які вже почали розходитися.