На підвищення пенсії силовикам Вінницької області виділили понад 32 мільйони

21:02
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Військовим пенсіонерам незабаром збільшать пенсії щонайменше на півтори тисячі. Перерахунок проводитимуть протягом трьох років. 

Минулого тижня, а саме 21 лютого, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №103, якою передбачено поетапне підвищення пенсій представникам силових структур, починаючи з 1 січня 2018 року. Сама ж процедура перегляду пенсії розпочнеться з першого березня.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, загалом на перерахунок пенсій військовим пенсіонерам виділять сім мільярдів гривень.

 

Для силовиків, крім пенсіонерів МВС, перерахунок буде здійснюватися відповідно до грошового забезпечення, яке було обчислене згідно постанови Кабміну №704.

З січня виплата перерахованих пенсій буде проводитися заднім числом у розмірі 50% суми пенсії, визначеної на перше березня 2018 року. Вже починаючи з січня 2019 року – підвищиться на 75%, а у січні 2020 року – на 100%. Отже, протягом найближчих років, військові пенсії мають зрости удвічі.

 – Механізм приблизно такий: ми візьмемо довідки, які нам нададуть силові структури, обрахуємо розмір пенсії в повному обсязі. Врахуємо лише три складові: посадовий оклад, військове звання та вислуга років. Загальна сума пенсії тоді складе 10 434 гривні, але, починаючи з 2018 року, ми візьмемо лише 50% підвищення між початковою (4 196 грн) та кінцевою сумами. Додамо цей відсоток до сьогодні існуючої пенсії та отримаємо перше підвищення, – пояснила начальниця Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, станом на перше січня поточного року середня пенсія військових Вінниччини складає 2791, 01 грн, а згідно із попередніми розрахунками, у середньому пенсія зросте на 1500 гривень.

У Вінницькій області 21,5 тисяч військових пенсіонерів отримають підвищені пенсії (з них майже 7,3 тисячі – пенсіонери МВС). На перерахунок для них з держбюджету направлять понад 32 мільйона гривень.

Стосовно колишніх працівників МВС, то їм пенсії перераховуватимуть заднім числом з 1 січня 2016 року з рострочкою виплати коштів за попередній період. Таким чином, нові пенсії вони будуть отримувати з 2018 року, а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи із січня 2019 року.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 14 силових відомств. Зауважимо, що громадянам не потрібно звертатися до Пенсійного фонду: перерахунок буде проведено на підставі довідок, які нададуть відповідні силові структури.

Коли ж саме пенсіонери отримають більше грошей наразі ще не знають, але найвірогідніше, що не раніше квітня.

 – Все буде залежати від того, наскільки швидко силові структури сформують довідки про складові грошового забезпечення, – додала Олена Корчака. – Якщо до третього березня ми надамо списки в силові структури, а у них буде місяць на обробку, то раніше початку квітня такі данні можуть до Пенсійного фонду не надійти.

Нагадаємо, що на початку лютого понад сотня протестувальників тимчасово перекрила рух транспорту по вулиці Соборна, вимагаючи підвищення пенсій. Завтра, 27 лютого військові пенсіонери планують організувати повторну акцію протесту.