120 пісень за 100 днів: вінничанка влаштувала челендж до 120-річчя Гната Танцюри. ВІДЕО

18:54
Автор: Vежа

Вінничанка Юлія Васюк влаштувала челендж “Танцюра 120”, який присвятила відомому подільському фольклористу Гнату Танцюрі. За 100 днів жінка заспівала 120 пісень.

Учора, 10 червня 2021 року, виповнилося 120 років від дня народження Гната Трохимовича Танцюри. З 1918 до 1930 року він записав 1008 пісень лише від однієї співачки –  Явдохи Зуїхи (Явдохи Сивак) із села Зятківці Гайсинського району.

925 із записаних Танцюрою пісень було впорядковано у видання “Пісні Явдохи Зуїхи” (1965 р), і саме ці пісні в рамках челенджу заспівала Юлія Васюк – членкиня правління в ГО “Етномайстерня Коло” та викладачка Вінницького училища культури і мистецтв ім. Леонтовича.

Протягом трьох місяців (з 2 березня по 10 червня) пані Юлія записала 120 відео, які публікувала на своїй сторінці у Фейсбук.

За її підрахунками, загальна тривалість 120 пісень склала 4 години 18 хвилин. Найкоротша з них (веснянка “Ой на горі льон”) тривала 17 секунд, а найдовша (балада “Ой високо сонце сходить”) – 17 хвилин 17 секунд.

У коментарі “Суспільному” пані Юлія розповіла, що для неї це був виклик, але “хотіла, щоб люди почули наскільки унікальні скарби має Поділля, і як мало ми про них знаємо”. Повідомляється, що до проєкту “Танцюра 120” долучилися співаки з різних регіонів України та з-за кордону:

з Вінниччини,

зі Львова,

з Кіпру.

 

– “Ой роде мій” – побутова з розділу “Родинні відносини і соціальна нерівність” – це завершальна пісня мого проєкту, з яким я прожила пліч-о-пліч три місяці. Вони були наповнені незвичним для мене стилем життя, постійним вибором і опрацюванням матеріалу, пошуком місця виконання і дослідженням пісенної спадщини Явдохи Зуїхи, – написала Юлія Васюк.

– Мені трохи шкода прощатися з цією унікальною ініціативою. Навіть не підозрювала, що здатна на таке!
Дякую вам, мої друзі, колеги та поціновувачі пісенної спадщини Гната Танцюри за постійну підтримку й увагу до нас увесь цей час! Ще жодного разу я не отримувала стільки позитивних відгуків, повідомлень і дзвінків підтримки, як за ці три місяці, – зазначила співачка.

Відео – suspilne.media, та зі сторінки Юлії Васюк
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Етнічний “не концерт”: у Вінниці “Мокоша” влаштувала спів народних пісень “без прикрас”. ВІДЕО

Читайте також: Подільський каптур: “заборонений” одяг українок. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.