Минулого тижня у Вінниці відбувся дводенний “Хакатон ідей” для вінницьких та релокованих громадських організацій і активістів. Цей захід – заключний в проєкті антикризового хабу “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ”, що стартував у місті кілька місяців тому. Протягом двох днів учасники розробляли проєкти задля допомоги переселенцям і не тільки. Як наслідок, було розроблено 11 проєктів, один з яких потенційно зможе підтримати організація “GIZ” із представницького офісу у Вінниці.
Як зазначила керівниця проєкту антикризового хабу та засновниця артпростору “ПІЧ”, на базі якого відбувались більшість заходів хабу та другий день “Хакатону”, Олександра Венславовська, для оцінювання проєктів на другий день “Хакатону” запросили 5 представників та представниць бізнесу, місцевого самоврядування та громадських організацій. А саме:
– Наталю Малецьку, начальницю інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики та якості;
– Віталія Гуменюка, співзасновника пабу “Вінницька реберня”;
– Надію Богатиренко, керівницю проєктного офісу “GIZ” у місті Вінниця;
– Юрія Войціцького, консультанта з питань місцевого та регіонального розвитку;
– Галину Сегеду, голову Мережі ОГС “Місто Змістів” (HUB “Місто змістів”).
– Ці різні представники – це якраз приклад співпраці влади, бізнесу та громади, до якої ми всі прагнемо. Це трикутник, який найкраще працює. За результатами “Хакатону” ми дійшли того висновку, що громадянське суспільство потребує підтримки держави у своїх ініціативах. У міста є такий Конкурс громадських ініціатив, який не відбувся цьогоріч через війну. Ми говоримо про те, щоб, можливо, переглянути цей Конкурс. На нього закладений бюджет на наступний рік. Тому що громадські організації продовжують працювати в умовах війни й ініціюють проєкти, актуальні під час війни. Це і гуманітарна допомога, і психологічна допомога, і різні інші проєкти, які теж є актуальними і їх теж потрібно реалізовувати у цей час, – зазначила Олександра Венславовська.
Йдеться про “Бюджет громадських ініціатив”. Раніше стало відомо, що цього року конкурс проєктів у рамках “Бюджету громадських ініціатив Вінницької міської територіальної громади” поставили на паузу. 13 жовтня було проголосовано за продовження їхньої реалізації та перенесення видатків на них на наступний рік. Йшлося про 22 проєкти-переможці 2021 року на загальну суму понад 8 мільйонів гривень, і проєкт-переможець 2020 року щодо безкоштовної стерилізації безпритульних котів і кішок. Водночас, цього року вдалося втілити один з проєктів – модернізацію дитячого майданчика в Сабарові.
Про 11 готових проєктів
Загалом, учасники презентували 11 проєктів, для яких протягом двох днів за допомогою запрошених експертів та менторів прописали стратегію реалізації на найближчі місяці. Йдеться і про орієнтовний бюджет, необхідний для реалізації, і про стратегію розвитку проєкту, і про його подальшу перспективність. За виконаною роботою члени журі оцінювали найбільш корисні та перспективні проєкти й надавали необхідні консультації учасникам й учасницям.
В якомусь сенсі, можна сказати, що ця презентація проєктів була досить символічною, оскільки від донорів антикризового хабу призовий фонд для “Хакатону” закладено не було. Однак, учасники отримали досить корисні поради та контакти для розвитку своїх проєктів і надалі, після завершення проєкту антикризового хабу. Також одним проєктом зацікавилась Надія Богатиренко, керівниця проєктного офісу “GIZ” у Вінниці. Як наслідок, можливо, організація зможе проспонсорувати цю ідею.
Йдеться про проєкт Романа Романенка, представника фонду “Вінниця – безпечне і комфортне місто”. Цей проєкт програмного забезпечення “AidDistributor_1.0″ дозволить швидко, прозоро та зрозуміло розподіляти гуманітарну допомогу переселенцям. Адже через відсутність інструменту для відслідковування кількості виданої гуманітарної допомоги нерідко ВПО не можуть її отримати, в той час, як інші переселенці отримали їх кілька разів. Є ризики і прострочення допомоги через неможливість швидкої її дистрибуції через “паперову волокіту”. У фонді вже почали розробляти систему та використовувати її. Пропонується “проапгрейдити” її для ширшого кола користування, зокрема – операторів розподілу гуманітарної допомоги з інших організацій, фондів тощо.
Також було презентовано ще низку пропрацьованих проєктів. Так, одна із засновниць ГО “Ми з Харкова”, Олена Вертосенко (наше інтерв’ю з нею можна прочитати ТУТ) презентувала проєкт для допомоги й підтримки “гуманітаркою” ВПО з Харкова.
Інша учасниця, Тетяна Дрозд, презентувала проєкт “Світ громад Вінниця”, суть якого – доповнення настільної симуляційної гри “Світ громад” вінницькими топонімами. Такий проєкт міг би допомогти в інтеграції дітей ВПО у Вінниці.
Крім того, було презентовано проєкти щодо створення;
– коворкінгу для мам та дітей ВПО;
– простору для арттерапія та музики;
– музею-пекарні;
– вечорниць, куди запрошували б представників з різних регіонів України;
– фотостудії предметної зйомки;
– довідника, такого собі культурного гайда по подіях у Вінниці для містян та ВПО;
– тренінгу з домедичної допомоги.
Також психологиня Галина Бурковська презентувала проєкт “Вкупі”, реалізація якого дозволить стабілізувати та покращити психологічний стан та адаптувати до життя в нових умовах: ВПО, родини військовослужбовців, волонтери, персонал місць, де перебувають ВПО.
Як стартував “Хакатон”, можна прочитати ТУТ.
Фото – автора та з Facebook-сторінки артпростору “ПІЧ”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.